Popularny klient Instagramu wykradał loginy i hasła użytkowników

Strona głównaPopularny klient Instagramu wykradał loginy i hasła użytkowników
12.11.2015 09:43
Popularny klient Instagramu wykradał loginy i hasła użytkowników
Michał Sokołowski
Michał Sokołowski

Apple i Google usunęli ze swoich sklepów aplikację InstaAgent, która wykradała loginy i hasła użytkowników Instagramu i przesyłała je na zewnętrzny serwer. O odkryciu złośliwego kodu poinformował na Twitterze pewien niemiecki deweloper – David L-R.

Felerna aplikacja została pobrana ze sklepów ponad pół miliona razy i służyła między innymi do sprawdzania, kto oglądał nasz profil. Jeśli z niej korzystaliście, dla własnego bezpieczeństwa zmieńcie hasło do swojego konta na Instagramie.

350154856750933953

Wiadomo, że InstaAgent wykorzystywał skradzione loginy i hasła do publikowania zdjęć na profilach użytkowników bez ich wiedzy. Aplikacja bez problemu przeszła proces weryfikacji i co gorsza, zdobyła dużą popularność. Instagram zachęca użytkowników do zachowania szczególnej ostrożności przy korzystaniu z aplikacji firm trzecich, a najlepiej żeby ograniczyli się do oficjalnego klienta Instagramu.

Przypadek ten pokazuje, że mimo usilnych starań weryfikacja aplikacji w sklepach nie jest doskonała, dlatego czasami warto się zastanowić komu powierzamy swoje dane. Apple i Google nie zabrali jeszcze głosu w sprawie usunięcia InstaAgent. Aplikacja ta już nie wróci do sklepów, a na pewno nie w najbliższym czasie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)