Powiadomienia z Firefoksa jeszcze w tym roku trafią do Centrum Akcji Windowsa 10

Powiadomienia z Firefoksa jeszcze w tym roku trafią do Centrum Akcji Windowsa 10
Oskar Ziomek

07.10.2018 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Firefoksa i Windowsa 10 już wkrótce będą się mogli cieszyć z nowego sposobu prezentacji powiadomień, na co zwraca uwagę serwis Windows Latest. Jeszcze w tym roku zostaną one bowiem zintegrowane z systemowym Centrum Akcji, a tym samym będzie można nimi łatwiej zarządzać wprost z systemowych ustawień. Dzięki temu powiadomienia będą lepiej pasować do stylistyki systemu, a ponadto będą grupowane z innymi, które trafiają do wspomnianego Centrum Akcji.

Zaletą takiego rozwiązania są także późniejsze metody kontrolowania powiadomień za pomocą ustawień samego Windowsa 10. Można tu ustalać między innymi preferencje związane z wyświetlaniem powiadomień na ekranie blokady, szczegóły grupowania czy też priorytety na liście w Centrum Akcji. Dodatkowo powiadomienia można blokować w określonych godzinach czy podczas grania, a to z kolei za sprawą ustawień Skupienia.

Powiadomienia Firefoksa zintegrowane z Centrum Akcji Windowsa 10 można już teraz testować na własną rękę. Choć nowość trafi do stabilnej wersji przeglądarki dopiero w grudniu (na ten miesiąc planowane jest wydanie Firefoksa oznaczonego numerem 64), to już teraz można z niej korzystać po instalacji Firefoksa Nightly. To wczesna, testowa edycja, którą można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania – wystarczy zajrzeć do menu Wszystkie wersje.

Pozostając w temacie powiadomień z przeglądarek warto przypomnieć, że w przypadku Chrome'a na podobną integrację z systemowym Centrum Akcji również zdecydowano się stosunkowo niedawno. Taki sposób wyświetlania powiadomień trafił do przeglądarki dopiero w sierpniu tego roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)