Powiadomienia z Google Chrome wreszcie trafiają do Centrum Akcji Windowsa 10

Powiadomienia z Google Chrome wreszcie trafiają do Centrum Akcji Windowsa 10

Powiadomienia z Google Chrome wreszcie trafiają do Centrum Akcji Windowsa 10
Oskar Ziomek
09.08.2018 09:33

Dobra wiadomość dla korzystających z Google Chrome, którzy chętnie decydują się na wyświetlanie powiadomień z przeglądarki na pulpicie, a jednocześnie są użytkownikami Windowsa 10. Do programu trafia aktualizacja, która integruje powiadomienia z systemowym mechanizmem. Dzięki temu kolejne komunikaty wysyłane przez Chrome'a będą wizualnie spójne z interfejsem systemu i będą pojawiać się w Centrum Akcji, wraz z innymi powiadomieniami.

To jednak nie jedyny atut takiego rozwiązania. Integracja z powiadomieniami Windowsa 10 oznacza także, że komunikaty z Chrome'a podlegają teraz wspólnym ustawieniom systemu w zakresie wyświetlania na ekranie blokady, liczby powiadomień w grupie czy też ich priorytetów na liście w Centrum Akcji. Zastosowanie będą miały również ustawienia Skupienia, a więc momentów, w których powiadomienia mają nie być wyświetlane, na przykład w wybranych godzinach czy podczas grania.

Obraz

W ten sposób można więc na przykład skonfigurować pozycję powiadomień na liście na bazie priorytetów, zdecydować o tym, czy wraz z powiadomieniem ma być odtwarzany dźwięk oraz czy komunikaty mają trafiać wprost do Centrum Akcji, czy też mają zostać dodatkowo poprzedzone wysuwającym się z boku ekranu banerem (to domyślne ustawienie). Opcje dostępne w ustawieniach Skupienia pozwolą natomiast odciąć się od rozpraszających powiadomień nie tylko podczas grania, ale także wtedy, gdy duplikowany jest ekran, co okaże się przydatne w trakcie wyświetlania filmów z laptopa na telewizorze w salonie czy też podczas prezentowania slajdów z podłączonym projektorem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zarówno indywidualne ustawienia aplikacji związane z powiadomieniami Chrome'a, jak i ogólne preferencje dotyczące działania funkcji Skupienia, w Windowsie 10 dostępne są w pierwszej zakładce ustawień, w kategorii System. Do preferencji można się dostać także korzystając ze skrótu na wybranym powiadomieniu już w Centrum Akcji. Służy do tego niewielka ikona z symbolem zębatki wyświetlana na każdym powiadomieniu z Chrome'a po najechaniu na nie kursorem myszy.

Nowy mechanizm obsługi powiadomień powinien być już teraz dostępny dla około połowy użytkowników stabilnej wersji Chrome'a 68. Pozostali będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na nową funkcję co najmniej kilka dni. Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome dla Windowsa (i nie tylko) można oczywiście pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)