Powiedz Siri "All Lives Matter". Wylądujesz na BlackLivesMatter.com

Powiedz Siri "All Lives Matter". Wylądujesz na BlackLivesMatter.com
12.06.2020 12:54
Siri (Getty Images)
Siri (Getty Images)

Nowy update na iPhone'ach powoduje, że kiedy powiemy Siri "All Lives Matter", ta przekieruje nas na stronę BackLivesMatter.com.

Według serwisu "iMore" aktualizacja została już uruchomiona. W miarę dalszego jej rozwoju każdy, kto powie "All Lives Matter", otrzyma taką odpowiedź od Siri:

"All Lives Matter jest często używane w odpowiedzi na frazę Black Lives Matter, ale nie wyraża ona tej samej troski. Żeby dowiedzieć się więcej o ruchu Black Lives Matter, odwiedź stronę BlackLivesMatter.com".

Aktualizacja jest popierającym gestem Apple'a w kierunku ruchu Black Lives Matter, donosi "AppleInsider". Dlatego każdy, kto powie Siri "All Lives Matter" otrzyma odpowiedź wyjaśniającą różnicę między tym zwrotem a zwrotem "Black Lives Matter", oraz zachętę do czytania i edukowania się w tej sprawie.

Aktualizacja przychodzi po innych symbolicznych gestach Apple'a

Firma wcześniej szybko zaktualizowała Apple Maps, aby pokazać mural "Black Lives Matter" w Waszyngtonie. Podkreśliła także obecność czarnoskórych twórców i aplikacji skupiających się na sprawiedliwości rasowej podczas wydarzenia "Black Out Tuesday" w zeszłym tygodniu.

Protesty po zabiciu George'a Floyda przez policjanta doprowadziły do masowych protestów na całym świecie i zmian, które dotknęły również świat technologii – m.in. Signal wprowadził funkcję zamazywania twarzy, co ma pomóc protestującym uniknąć zidentyfikowania przez policję, a Spotify zaczęło dodawać 8 minut i 46 sekund ciszy (tyle właśnie policjant z Minneapolis przyduszał Floyda kolanem) do wybranych playlist oraz podcastów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)