10 powodów dla których warto wybrać Vistę

Strona główna Aktualności

O autorze

Kevin Kutz, prezes oddziału Windows Marketing Communications, przedstawił 10 kluczowych funkcji, które powodują, że firmy powinny poważnie rozważyć szybką migrację na nowy system operacyjny firmy Microsoft.

Mimo, iż w Viście nie pojawi się oczekiwany nowy system plików WinFS, ani synchronizacja pomiędzy pecetami, to jest to system godny uwagi. Z najważniejszych funkcji Kutz wymienia lepszą czytelność interfejsu, rozbudowane wyszukiwanie z aplikacjami QuickSearch i Search Explorer, nowe Windows Mobility Center i nowy system pomocy.

Istotne są także zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa, obejmujące zarządzanie użytkownikami, chroniony tryb Internet Explorera, szyfrowanie woluminów przy użyciu BitLockera, zintegrowana ochrona przeciw spyware (Windows Defender) i 400 nowych obiektów w edytorze założeń systemowych, które umożliwią bardziej elastyczne dopasowanie zasad bezpieczeństwa.

Najbardziej zauważalny będzie z pewnością odnowiony interfejs graficzny, dostępny także w trójwymiarowej wersji Aero. Coraz dalej postępująca integracja systemu z własnymi wyszukiwarkami jest wyraźnym znakiem konkurowania z Google, z pewnością część użytkowników nie będzie widziała potrzeby korzystania z zewnętrznej wyszukiwarki, skoro ich system będzie już w jedną wyposażony.

Microsoft twierdzi, że nowy system operacyjny otworzy partnerom nowe możliwości dotyczące sprzedaży i wsparcia technicznego, nawet mimo pozbawienia go bardzo oczekiwanego systemu plików WinFS. Większość partnerów twierdzi jednak, że będzie doradzała użytkownikom wstrzymanie się z aktualizacją do czasu wydania pierwszego zestawu łatek (Service Pack).

© dobreprogramy
s