Pożegnajce Pokémon GO na starszych iPhone'ach i iPadach

Pożegnajce Pokémon GO na starszych iPhone'ach i iPadach

Pożegnajce Pokémon GO na starszych iPhone'ach i iPadach
10.01.2018 15:14, aktualizacja: 10.01.2018 16:09

Grający w Pokémon GO na iPhone'ach będą musieli podjąć ważną decyzję: kupić nowy smartfon czy zrezygnować z łapania fantastycznych stworów? Z końcem lutego gra przestanie działać na wciąż nieźle się trzymającym iPhonie 5 i 5c, a także na 4-letnich iPadach.

Zmiany zostaną wprowadzone 28 lutego. Od 1 marca posiadacze wymienionych w ogłoszeniu urządzeń nie będą mogli zalogować się na nich na swoje konta. Wiąże się to także z odcięciem od posiadanych przedmiotów i zdobytych monet. By kontynuować grę, trzeba będzie zdobyć nowszy sprzęt.

Obraz

Używany iPhone 5s to wydatek przekraczający 500 złotych, obarczony ryzykiem. Możliwe, że tańszym rozwiązaniem będzie kupno do grania sprzętu z Androidem. Pokémon GO wciąż działa na Androidzie 4.4 i nowszych.

Porzucenie starszych urządzeń Apple'a wiąże się z wykorzystaniem możliwości ARKit, czyli rozbudowanej rzeczywistości rozszerzonej. Takie dobroci, jak „rzeczywisty” rozmiar Pokémonów i ruchy w odniesieniu do pozycji gracza są dostępne jedynie na systemie iOS 11, wyposażonym w ten framework.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)