Prawie 90 procent użytkowników Windowsa 10 korzysta z najnowszej edycji systemu

Prawie 90 procent użytkowników Windowsa 10 korzysta z najnowszej edycji systemu

Niemal 9/10 użytkowników Windows 10 korzysta z najnowszej wersji (depositphotos)
Niemal 9/10 użytkowników Windows 10 korzysta z najnowszej wersji (depositphotos)
Oskar Ziomek
27.09.2018 23:17

Na kilka dni przed spodziewaną premierą październikowej aktualizacji Windowsa 10 przyszedł czas na kolejne podsumowanie statystyk związanych z tempem instalacji nowych wersji systemu przez użytkowników. Po raz kolejny źródłem informacji jest AdDuplex, który tworzy własną bazę danych na podstawie reklam stosowanych w aplikacjach. Jak wynika ze świeżo opublikowanego raportu, z najnowszej dostępnej wersji Windowsa 10 korzysta aktualnie niemal 90 procent jego użytkowników.

Mowa w tym przypadku o kwietniowej aktualizacji, czyli Windowsie 10 w wersji 1803. Jak się okazuje, obecnie ta wersja działa na 89,6 proc. komputerów z Windows 10. Drugie miejsce z wynikiem niecałych 6 procent zajmuje jesienna aktualizacja dla twórców, zaś kolejne – Windows 10 w wersji 1703 (aktualizacja dla twórców), która obecnie zainstalowana jest na mniej niż 2 proc. komputerów z Windows 10.

Popularność edycji Windowsa 10 we wrześniu, źródło: AdDuplex.
Popularność edycji Windowsa 10 we wrześniu, źródło: AdDuplex.

Przy okazji wszystko wskazuje na to, że kwietniowa aktualizacja nie pobije sukcesu poprzedniej wersji Windowsa 10 w kontekście szybkości zdobywania zaufania użytkowników. Jesienna aktualizacja dla twórców w podobnym okresie przekroczyła już bowiem próg instalacji na 92 proc. komputerów z Windows 10. System w wersji 1803 nie większy już zauważalnie swojego wyniku, bowiem użytkownicy najpewniej lada dzień zaczną otrzymywać październikową aktualizację systemu.

Co ciekawe, przy okazji statystyk związanych z systemem, AdDuplex prezentuje także informacje o popularności urządzeń Microsoftu z serii Surface. Jak się okazuje, najpopularniejszy obecnie model to Surface Pro 4. Przedostatnie miejsce zajmuje Surface Go (co nie powinno być zaskoczeniem, bo urządzenie dopiero niedawno pojawiło się na rynku), natomiast ostatnia pozycja należy do stacjonarnego Surface'a Studio.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)