Premiera Baldur's Gate Enhanced Edition 18 września

27.07.2012 10:00, aktual.: 09.01.2015 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Overhaul Games podało wreszcie datę premiery pierwszej z odświeżanych dwóch części niezapomnianej klasyki RPG — Baldur's Gate Enhanced Edition. Tytuł 18 września trafi na PC i kosztować ma w cyfrowej wersji niecałe 20 dolarów. Tyle też zapłacimy za mającą ukazać się w tym samym miesiącu edycję na komputery Mac. Połowę taniej wyjdzie nam, jeśli zdecydujemy się na odsłonę projektu na iPada (też wrzesień) lub tablety oparte na Androidzie (data debiutu na razie pozostaje nieznana).

Twórcy wyszczególnili szereg najważniejszych zmian względem pierwowzoru z 1998 roku. Od strony fabularnej, napotkamy trzy nowe postacie, z których każda zaoferuje wątek poboczny na około cztery godziny zabawy, przy okazji prowadząc nas we wcześniej niezbadane zakątki uwielbianego świata fantasy. Pojawi się również osobna przygoda, polegająca na toczeniu bojów na przestrzeni 15 poziomów wymyślnej areny, ku uciesze zgromadzonych na niej widzów.

Jeżeli o stronę techniczną produktu chodzi, deweloperzy zachwalają ponad 400 usprawnień, z czego najważniejsze to oczywiście polepszona grafika oraz interfejs gry, optymalizacja wiekowego kodu na bazie Baldur's Gate II: Cienie Amn czy poprawienie komfortu zabawy po sieci. Wszystkie wstawki filmowe zastąpiono ponadto nowymi. Overhaul Games zapewnia, że tytuł będzie rozwijany jeszcze długo po premierze, a na pełne wsparcie ze strony studia mogą liczyć fani modyfikowania gry.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)