Premiera Visual Studio 2010, .NET Framework 4 i Silverlight 4

Wojciech Kowasz

12.04.2010 11:30, aktual.: 12.04.2010 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił dostępność Visual Studio 2010 oraz .NET Framework 4, a także zapowiedział dostępność Silverlight 4 na koniec tego tygodnia.

Visual Studio 2010 to jeden z flagowych produktów Microsoftu, środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji na platformie .NET. Wersja 2010 to jedna z największych aktualizacji od lat, wprowadza całkiem pokaźną liczbę nowości i usprawnień. Wśród nich należy wymienić całkowicie przebudowany interfejs z obsługą wielu monitorów, wbudowaną obsługę tworzenia aplikacji z multitouch i wstążką, aplikacji dedykowanych usługom SharePoint i obsługę Windows Azure. Visual Studio 2010 obsługuje także ASP.NET MVC, biblioteki dla aplikacji na Windows Phone 7 oraz Silverlight 4. Mechanizm IntelliTrace oferuje historię wykonywania aplikacji i znacznie ułatwia reprodukcję błędów, a historyczny debugger pozwala cofnąć się podczas debugowania oraz podejrzeć zawartość zmiennych w dowolnym punkcie czasu. Visual Studio 2010 oprócz C#, Visual Basic .NET oraz Visual C++ oferuje także nowy język na platformie .NET - F#, połączenie języka funkcyjnego i "klasycznego", imperatywnego.

Visual Studio 2010 dostępne jest w trzech edycjach - Professional, Premium oraz Ultimate. Począwszy od wersji 2010, wszystkie edycje wyposażone są w subskrypcje MSDN. Wersja Professional to podstawowe środowisko pracy wyposażone w subskrypcję MSDN Essentials lub nieco szerszą subskrypcję MSDN (z wybranymi składnikami). Wersja Ultimate dodatkowo zawiera narzędzia do pracy grupowej Team Foundation Server i pełną wersję subskrypcji MSDN. Wersja Premium z kolei rozszerza możliwości pakietu o wirtualne środowiska testowe i dodatkowe narzędzia. W rodzinie Visual Studio 2010 jest także edycja Test Professional, która zawiera wyłącznie szkielet środowiska programistycznego oraz narzędzia testowe - przeznaczona jest dla testerów i również zawiera subskrypcję MSDN.

W sprzedaży Visual Studio 2010 pojawi się 12 maja, już teraz jednak można składać zamówienia w sklepie internetowym Microsoftu - zostaną one zrealizowane poprzez dostarczenie klucza aktywacyjnego. Wersje testowe nie są jeszcze dostępne, pomimo tego, że na stronach Microsoftu widnieje już informacja, że można pobierać triale Visual Studio 2010. Ponadto Microsoft zawsze przy okazji komercyjnych edycji Visual Studio wydaje także bezpłatne wersje Express. Obecnie również nie są one jednak jeszcze dostępne w wersji 2010. Gdy tylko wersje testowe pojawią się na serwerach Microsoftu, poinformujemy o tym na łamach vortalu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)