Premiera Xiaomi Mi MIX 2S: aparaty lepsze niż w iPhonie X i tanie ładowanie bez kabli

Premiera Xiaomi Mi MIX 2S: aparaty lepsze niż w iPhonie X i tanie ładowanie bez kabli

Premiera Xiaomi Mi MIX 2S: aparaty lepsze niż w iPhonie X i tanie ładowanie bez kabli
Oskar Ziomek
27.03.2018 09:58, aktualizacja: 27.03.2018 10:15

W Szanghaju odbyła się właśnie premiera kolejnego modelu smartfonu Xiaomi. Mowa o Mi MIX 2S – odświeżonej wersji udanego Mi MIX-a, który w naszym teście zdobył niemal maksymalną notę, a wadą okazały się głównie niedopracowane aparaty fotograficzne. Nowy model może te błędy naprawić. Xiaomi Mi MIX 2S wyposażono w podwójny aparat główny, który – co raczej nie jest dużym zaskoczeniem – wizualnie jest bardzo podobny do tego z iPhone'a X, a możliwościami ma go bez wysiłku przewyższać.

Co ciekawe, Xiaomi nie poszło trendem na wcięcia w górnej części ekranu. Choć większość innych elementów flagowego modelu Apple stanowi wyraźną inspirację do tworzenia własnych rozwiązań, to jednak w przypadku wyświetlacza Xiaomi wyraźnie zaznacza, że bez wcięcia urządzenia są po prostu ładniejsze, nawet jeśli mają przez to większą jedną z ramek wokół wyświetlacza.

Obraz

W aparacie Mi MIX 2S zastosowano dwie 12-megapikselowe matryce Sony IMX363 (dzięki czemu pojedynczy piksel jest większy i długość jego boku wynosi teraz 1,4 mikrometra) oraz dwa obiektywy: szerokokątny i tele. Za autofokus odpowiadać będzie technologia Dual Pixel, dzięki czemu ustawianie ostrości ma być szybkie także przy kiepskim oświetleniu. Przedstawiając możliwości aparatu Xiaomi nie ukrywa, że celem było stworzenie urządzenia lepszego od iPhone'a X – i jak wynika z prezentacji oraz przedstawionych przykładów, udało się to bez większego problemu.

Przykładowe zdjęcie z Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: Twitter Xiaomi
Przykładowe zdjęcie z Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: Twitter Xiaomi
  • Przykładowe zdjęcie z Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: Twitter Xiaomi
  • Przykładowe zdjęcie z Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: Twitter Xiaomi
[1/2] Przykładowe zdjęcie z Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: Twitter Xiaomi

Xiaomi chwali się, że aparat Mi MIX 2S został już przetestowany przez serwis DxOMark, zdobywając sumaryczną notę 97 punktów, a więc zrównując się na przykład z wynikiem iPhone'a X czy Huawei Mate 10 Pro. Co jednak dla firmy ważniejsze, Mi MIX 2S zdobył aż 101 punktów w kategorii Zdjęcia. DxOMark zaznacza, że to jeden z najlepszych aparatów, jaki pojawił się w testach.

Wyniki testu aparatu Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: DxOMark
Wyniki testu aparatu Xiaomi Mi MIX 2S, źródło: DxOMark

Obowiązkowa sztuczna inteligencja

Naturalnie zgodnie z obowiązującym trendem, istotnym aspektem nowego Mi MIX 2S jest sztuczna inteligencja. Ta ma pomóc już podczas wykonywania zdjęć, dzięki rozpoznawaniu scen. Ma to umożliwić tworzenie nietypowego rozmycia tła w przypadku portretów oraz przełożyć się na lepsze odwzorowanie barw, choćby dzięki dostosowywaniu ich podczas wykonywania fotografii makro.

Create fantastic looking images by adding a bokeh swirl effect #MiMIX2S pic.twitter.com/bF46iXeipQ

— Mi (@xiaomi) 27 marca 2018Kolejne zastosowanie to tłumaczenia na żywo. Wystarczy skierować aparat na tekst w języku obcym, aby na ekranie urządzenia pojawiła się jego przetłumaczona wersja. Co więcej, jeśli tłumaczymy na przykład rachunek lub menu w restauracji, w locie przeliczone zostaną również ceny, aby obok napisów w docelowym języku wyświetliła się również cena w interesującej nas walucie.

Wydajność

Mi MIX 2S wyposażony został w Snapdragona 845 i to od niego zależy główna wydajność nowego smartfonu. Xiaomi przytacza wyniki z benchmarka Antutu – Mi MIX 2S zdobył w teście ponad 277 tysięcy punktów. Uwagę zwrócono również na testy dotyczące sztucznej inteligencji. Tutaj Mi MIX 2S ma nawet trzykrotnie wyprzedzać możliwości iPhone'a X, do którego przez twórców stale sprzęt jest porównywany. Pozostałe parametry to pamięć RAM sięgająca 8 GB, pamięć na dane do 256 GB oraz szybkie ładowanie bezprzewodowe wykorzystujące standard Qi.

Obraz

Nowy asystent głosowy

Xiaomi rozpoczyna intensywną promocję własnego asystenta głosowego. Ten ma być na tyle funkcjonalny, by rozwiązywać wiele problemów życia codziennego, w tym sterować urządzeniami inteligentnego domu i odpowiadać na skomplikowane pytania. Podczas prezentacji zwrócono na przykład uwagę, że sprzęt bez problemu poda wynik skomplikowanych działań (także tych zawierających ułamki i pierwiastki) i sam zorientuje się, jeśli mamy kłopoty z zaśnięciem, oferując liczenie na głos owieczek. W trakcie prezentacji ponownie nie zabrakło porównań do Siri i naturalnie asystent Xiaomi okazał się lepszy.

I jeszcze jedna rzecz...

Niczym podczas prezentacji nowych sprzętów Apple, producent zdecydował się wykorzystać slogan sugerujący premierę jeszcze jednej rzeczy. Xiaomi stworzyło własną ładowarkę bezprzewodową w standardzie Qi, która oferuje moc 7,5 W. To może być kolejny hit sprzedażowy, nie tylko w zestawieniu z nowym Mi MIX 2S.

Kluczem do sukcesu jest tutaj cena. Sprzęt wyceniony został, uwaga, na 99 juanów, co przy bezpośrednim przeliczeniu daje kwotę rzędu 53 złotych. W tym przypadku trudno mieć wątpliwości, że jest to dużo, dużo bardziej opłacalny zakup w porównaniu do ładowarki proponowanej przez Apple, która wyceniana jest wielokrotnie wyżej.

Ładowarka bezprzewodowa Xiaomi Mi Wireless Charger, źródło: Twitter Xiaomi
Ładowarka bezprzewodowa Xiaomi Mi Wireless Charger, źródło: Twitter Xiaomi

Dobrą ofertą okaże się z pewnością także Xiaomi Mi MIX 2S. W wersji obsługującej wszystkie pasma sieci i oferującej 8 GB RAM-u oraz dysk 256 GB, nowy smartfon wyceniony został na 3999 juanów. Przy bezpośrednim przeliczeniu i bez dodatkowych podatków daje to dziś kwotę 2165 złotych. Sprzedaż rozpocznie się już 3 kwietnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)