Prisma: AI stworzy unikalne filtry na bazie twoich propozycji obrazów

Prisma: AI stworzy unikalne filtry na bazie twoich propozycji obrazów02.03.2017 13:03
Prisma: AI stworzy unikalne filtry na bazie twoich propozycji obrazów

Prisma, czyli jedna z najpopularniejszych aplikacji do nakładania na zdjęcia artystycznych filtrów zmieniających je w malowidła, doczekała się nowych funkcji. Programiści programu znaleźli nowe zastosowanie dla jego sztucznej inteligencji – od teraz posłuży również do tworzenia własnych filtrów.

Funkcjonalność ta jest na razie w fazie testów. Na jej potrzeby uruchomiono serwis webowy, w którym po zalogowaniu się, mamy możliwość utworzenia własnych filtrów na bazie innych zdjęć. Aktualnie strona dostępna jest tylko dla najbardziej aktywnych użytkowników aplikacji, co weryfikowane będzie zapewne głównie na podstawie zaangażowania w wykorzystanie funkcji społecznościowych programu, które pojawiły się w nim przy okazji poprzedniej sporej aktualizacji, pod koniec ubiegłego roku.

Scenariusz tworzenia własnego filtra jest następujący: po zalogowaniu wgrywamy do programu istniejącą fotografię, malowidło lub przerobione zdjęcie, a następnie korzystając z wielu suwaków (w aktualnej, testowej wersji serwisu jeszcze nieopisanych), dostosowujemy efekty. Zadaniem sztucznej inteligencji jest stworzenie takiego filtra, który w przyszłości pozwoli uzyskiwać efekty możliwie zbliżone do stylu, jaki przedstawiało zdjęcie wgrane na początku.

źródło: thenextweb.com
źródło: thenextweb.com

Teraz warto uzbroić się w cierpliwość: proces uczenia maszynowego może trwać nawet ponad godzinę i aktualnie nie wspomina się, czy w finalnej edycji serwisu będzie on krótszy. Wiadomo natomiast, że docelowo trafić ma bezpośrednio do mobilnych odmian aplikacji. Na tę chwilę jedyną atrakcją podczas oczekiwania jest podgląd miniatur, które prezentują jak w danej iteracji wyglądałby tworzony przez nas filtr.

Wykorzystanie AI to nie jedyne nowości przy okazji nowej wersji. W aplikacji pojawi się także sklep z nowymi filtrami, w którym nowości będą ukazywać się każdego tygodnia, a docelowo nawet codziennie. Większość z nich zapewne nie będzie wymagać dodatkowych opłat (aktualnie wszystkie propozycje są darmowe). Miłym dodatkiem jest również pojawienie się opcji usuwania z programu filtrów, które nas nie interesują i nigdy z nich nie korzystamy.

Prisma od początku swojego istnienia jest aplikacją kontrowersyjną. Część osób zachwyca się osiąganymi przy jej pomocy efektami, inni zaś stale krytykują ją, za niszczenie pierwotnego uroku zdjęć. Czy możliwość tworzenia własnych filtrów i dostosowywania ich intensywności przekona część niezdecydowanych osób, zweryfikuje zapewne czas i testy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)