Problem z połączeniem Bluetooth w Windows 10 to nie błąd – to nowe zabezpieczenie

Problem z połączeniem Bluetooth w Windows 10 to nie błąd – to nowe zabezpieczenie

Użytkownicy Windows 10 skarżą się na problem z połączeniami Bluetooth
Użytkownicy Windows 10 skarżą się na problem z połączeniami Bluetooth
Oskar Ziomek
18.06.2019 12:03, aktualizacja: 19.06.2019 21:16

Użytkownicy Windows 10 skarżą się na problemy z połączeniami Bluetooth. Te nasiliły się po instalacji ostatnich łatek wydanych do systemu, ale co interesujące, nie jest to kolejny, typowy błąd. Łatki rozwiązały wcześniejszą lukę, a dalsze problemy z połączeniami są konsekwencją nowych zabezpieczeń.

Problem dotyczy luki, która została oznaczona skrótem CVE-2019-2102 i dotyczyła komunikacji przez Bluetooth Low Energy. Ta wykorzystywana jest na przykład do synchronizacji danych pomiędzy Windowsem a smartfonami z Androidem. Problem był istotny, ponieważ pozwalał teoretycznemu atakującemu na zdalne symulowanie przyciśnięć klawiszy w urządzeniu z Androidem, bez żadnej wiedzy użytkownika.

Krótkie wyjaśnienie na stronie pomocy technicznej Microsoftu jak zachować się w przypadku dalszych problemów – skontaktować z producentem urządzenia.
Krótkie wyjaśnienie na stronie pomocy technicznej Microsoftu jak zachować się w przypadku dalszych problemów – skontaktować z producentem urządzenia.

Usterka została wykryta i ostatecznie rozwiązana, a konsekwencją są nowe zabezpieczenia. Microsoft uważa więc problem za rozwiązany – Windows nie połączy się z urządzeniami, których Bluetooth jest niezabezpieczony.

Użytkownicy takich sprzętów niestety mają problem: zaleca się im kontakt bezpośrednio z producentem, aby zadbać o aktualizację oprogramowania. Jak wiadomo, w praktyce może to długo potrwać lub nigdy się nie wydarzyć. Co warte zaznaczenia, z informacji udostępnionych przez Microsoft na stronie pomocy technicznej wynika, że problem nie musi polegać na samym parowaniu urządzeń.

Okazuje się, że w niektórych przypadkach sprzęty da się ze sobą połączyć, a problematyczne jest dopiero ich dalsze działanie. Obydwie sytuacje oczywiście sprowadzają się do tego samego kłopotu, ale należy pamiętać, że skuteczne sparowanie sprzętów nie musi jeszcze oznaczać sukcesu na drodze ich sprawnej komunikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)