Aplikacje z Androida na pulpicie Windows 10: ruszają testy przesyłania obrazu ze smartfona

Strona główna Aktualności
Aplikacja "Twój telefon" wkrótce otrzyma nowe funkcje
Aplikacja "Twój telefon" wkrótce otrzyma nowe funkcje

O autorze

Dostępna w Windows 10 aplikacja Twój telefon zyska wkrótce nowe możliwości. Jak zwraca uwagę serwis The Verge, do programu w wersji dla testerów trafia opcja wyświetlania zawartości ekranu ze smartfonów z systemem Android. Niestety, na razie nowa funkcja jest dostępna wyłącznie dla niewielkiego grona odbiorców.

Jak dowiadujemy się bowiem z oficjalnego forum Microsoftu, producent zdecydował się ograniczyć dostępność możliwości przesyłania ekranu ze smartfona na dwa sposoby.

Pierwszym wymogiem jest właściwy komputer, na którym ma być wyświetlana treść. Urządzenie musi bowiem obsługiwać Bluetooth with Low Energy Peripheral mode, co w polskim wydaniu Windowsa przetłumaczono na Radio Bluetooth obsługujące rolę peryferyjną Low Energy. Pierwszym sprzętem, które wpisuje się w te wymagania i zostanie włączony do testów jest tablet Surface Go.

To jednak nie wszystko, bo istotny jest także smartfon. Tutaj konieczne jest korzystanie co najmniej z Androida w wersji 7.0 oraz jednego z kilku obsługiwanych urządzeń. Na liście znalazły się Samsungi Galaxy S8, S8+, S9 oraz S9+. Microsoft od razu zaznacza, że wkrótce lista komputerów i smartfonów biorących udział w testach będzie się zwiększać. Na tę chwilę jednak, w praktyce grono testerów zostało mocno ograniczone.

Aby sprawdzić, czy dany komputer obsługuje wspomniany tryb pracy Bluetooth, należy odwiedzić Menedżer urządzeń, a następnie dwukrotnie kliknąć na urządzeniu Bluetooth. Wyświetlone zostanie okienko właściwości, w którym trzeba przejść do karty Szczegóły. Wówczas na rozwijanej liście należy odszukać i wybrać wspomniany wcześniej tryb Radio Bluetooth obsługujące rolę peryferyjną Low Energy. O jego obsłudze będzie świadczyć wyświetlana poniżej wartość "prawda".

© dobreprogramy
s