Procesor z Galaxy S8 także w niezależnych goglach VR Samsunga

Procesor z Galaxy S8 także w niezależnych goglach VR Samsunga

Procesor z Galaxy S8 także w niezależnych goglach VR Samsunga
03.03.2017 15:03

Pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości Samsunga okazały się być niezwykle dobre, ale posiadały jedną, dla wielu nieakceptowalną, wadę. Mianowicie wymagały topowych smartfonów Samsunga do działania. Zmieni się to w najnowszym urządzeniu Koreańczyków, pokazanym niestety wyłącznie za zamkniętymi drzwiami podczas targów MWC.

Nowe gogle VR mają być wyposażone w układ Exynos 9, dokładniej w model 8895, który znajdzie się również na pokładzie Samsunga Galaxy S8. Zastosowanie wydajnego układu w samych goglach sprawi, że smartfon stanie się zbędny. Południowokoreański producent chce uczynić swoje nowe urządzenie niezależnym, co z pewnością przyniesie sporo korzyści, jak chociażby zwiększenie komfortu użytkowania.

Samsung Gear VR wymagają topowego smartfonu.
Samsung Gear VR wymagają topowego smartfonu.

Exynos 9 8895 to układ stworzony Samsunga. Składa się on z ośmiu rdzeni – cztery to autorskie rdzenie Exynos M2 „Mangoose”, taktowane zegarem do 2,5 GHz, a pozostałe cztery to ARM Cortex-A53 z zegarem do 1,7 GHz. Nowy układ dzięki 10-nanometrowemu procesowi FinFET, uzyskał wzrost wydajności o 27% i zmniejszenie zapotrzebowania na energię aż o 40%. Pozwoli on na tworzenie bardziej rozbudowanych wirtualnych światów, a także powinien pozytywnie wpłynąć czas pracy gogli VR.

Skoro już wspomnieliśmy o przetwarzaniu obrazu, to warto dodać, że Exynos 9 8895 ma się tutaj czym pochwalić. Za grafikę odpowiada układ Mali-G71 MP20, składający się z 20 rdzeni, taktowany zegarem 550 MHz, jest w stanie zapewnić moc obliczeniową na poziomie 375 GFLOPS. Zastosowane GPU to także usprawnienia w przetwarzaniu grafiki 4K pod kątem wirtualnej rzeczywistości, chodzi tutaj o obniżenie opóźnień.

Samsung Gear VR
Samsung Gear VR

Procesor Samsunga został przystosowany do pracy w urządzeniach VR. Oprócz wspomnianej powyżej optymalizacji, otrzymał on jednostkę przetwarzania wizji dla VR, a także posiada funkcje detekcji ruchów oraz śledzenia ruchów głowy.

Niestety, nadal wiemy niewiele o nowych goglach Samsunga. Cieszy wiadomość, że staną się samodzielne i nie będziemy potrzebowali topowego smartfona Koreańczyków do zabawy. Niestety, takie rozwiązanie wpłynie na cenę, która z pewnością będzie znacznie wyższa niż 500 zł, za które możemy kupić obecne Samsung Gear VR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)