progeCAD Professional 2019 19.0.6.15

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

progeCAD Professional to rozwijany przez Włochów program do tworzenia rysunków technicznych 2D i 3D, który z uwagi na swoje możliwości oraz atrakcyjną cenę stanowi bardzo dobrą alternatywę dla AutoCAD-a.

Narzędzie stworzone zostało na bazie IntelliCADa 7.x i cieszy się stale rosnącą popularnością wśród użytkowników na całym świecie - architektów, konstruktorów maszyn i mebli, elektrotechników itp. Dysponuje ono zestawem niezbędnych funkcji oraz narzędzi, dających możliwość tworzenia złożonych i rozbudowanych projektów 2D\3D. Oferowany przez progeCAD interfejs graficzny wzorowany był na innych rozwiązaniach tego typu, przez co problemów z jego obsługą nie napotkają z pewnością osoby, które wcześniej korzystały z jakiegokolwiek innego programu do projektowania CAD.

progeCAD charakteryzuje się pełną kompatybilnością z formatami plików AutoCADa, pozwalając na otwieranie i zapis projektów DXF oraz DWG (stworzonych przy pomocy produktu Autodeska w wersjach 2.5 do 2013). Możliwe jest również tworzenie nowych rysunków w tych formatach, ich modyfikowanie i edycja, a także jakościowy wydruk. Program obsługuje grafikę siatkową, wspiera standardowe polecenia AutoCADa oraz skrypty, czcionki, jest kompatybilny z językiem AutoLISP, a modelowane przy jego użyciu bryły opierają się o architekturę ACIS. progeCAD pozwala eksportować rysunki do formatów JPG i PDF, a także konwertować z PDF do DWG.

Wraz z programem opcjonalnie zainstalowana może być również nakładka EasyArch, zawierająca zestaw narzędzi przydatnych głównie podczas pracy architektów i różnego rodzaju projektantów. Wspiera ona wymiarowanie, pozwalając przy tym na tworzenie i edycję ścian, umieszczanie w projekcie okien oraz drzwi, zarządzanie warstwami, wstawianie parametrycznych bloków, a także projektowanie schodów i dachów. W wersji 2014 pojawiło się wsparcie dla druku 3D.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Ignacy Kowalski   1 #12 20.08.2015 16:45

Moja praca z CADem polega przede wszystkim na wyszukiwaniu określonych ciągów symboli tekstowych typu "ABC1", "ABC2" , "ABC3" i tak dalej.
Zależy mi na wylistowaniu na przykład wszystkich wyrażeń zaczynających się od symbolu "ABC".
Później muszę mieć możliwość przełączania się miedzy dowolnymi znalezionymi symbolami oraz dokonywaniu edycji każdego symbolu (zbliżenie, oddalenie, zmiana symbolu, usuniecie, zapis jako .txt, itp.).bez wychodzenia z polecenia "znajdź"
Jak to zrobić ?
Prawie genialnie robi to rosyjski program pod nazwą nanoCAD. Niestety, ma inne wady.

mccornik   4 #11 30.07.2014 13:04

@progecad_pl:
odnośnie docinania polilinii, proszę narysować tzw rybkę - końce polilinii przecinają się i spróbować obciąć funkcją CHAMFER ogonek .... nie dotnie, ani nie zamknie obrysu ;)
Dodawanie pamięci ma swoje granice... mam 16GB i więcej się nie zmieści... poza tym w tej chwili nie ma to znaczenia albowiem program lagując zużywa niecałe 300MB pamięci operacynej i a resztę trzyma w ~2GB pliku stronnicowania ?!?, lagowanie nie dotyczy przesuwania obrazu tylko rysowania kresek, dodajmy, że na rysunku nie ma ich zbyt dużo, dużo jest natomiast rastrów.

progecad_pl   1 #10 29.07.2014 14:47

@mccornik: Dziękujemy za opinię. Pozwolimy sobie odnieść się do minusów:
1) zamiast użytkowania stronnicowania na dysku SSD polecamy zwiększenie pamięci RAM. Stronnicowanie na dysku SSD przyczynia się do zmniejszenia jego żywotności.
2) nie zaobserwowaliśmy problemów z poleceniem _CHAMFER i docinaniem polilinii. Prosimy ewentualnie o jakieś krótkie video.
3) producent pracuje nad tym narzędziem.
4) potwierdzamy, kropka jest traktowana jako 1 piksel niezależnie od grubości - uwaga zostanie przekazana producentowi.

Będziemy wdzięczni za dalsze spostrzeżenia.

mccornik   4 #9 18.07.2014 13:09

Właśnie testuję dostępną wersję 2014.08...

na pierwszy ogień działa bardzo poprawnie, zaskakująco dobrze zarządza pamięcią (pakuje wszystko co może w plik stronnicowania :? albo jeszcze insze czary czyni)
w każdym bądź razie po zeszłorocznej porażce wróciła dobra responsywność (acz do NanoCada jeszcze brakuje).
Uwzględniając szereg dodatków (wektoryzacja rastrów, pdfów, underlay, dobra baza haczy i 20k bloków) Prodziż jest dobrym wyborem i warto upgradować.

plusy & poprawki
- zapisywanie responsywne (acz otwieranie (mielenie) pliku z wieloma rastrami wymaga cierpliwości)
- ma śledzenie końcówek
- drag&drop działa dla rastrów z katalogu ;)
- zaznaczenie/śledzenie końca linii działa i kontynuowane jest przy zoomowaniu
- drukowanie plansz z rastrami jest już możliwe bez zapuszczania siwej brody ;)

a teraz minusy ;)
- po wstawieniu ok 50 A4 300 dpi jpgi - zamuje niecałe 300MB systemowej ale laguje przy rysowaniu niczym ZW2011i zapycha dysk prawie jak pianka montażowa ;). (z pewnością jeśli ustawimy plik stronnicowania na SSD to ból się zmniejszy - ;) już w rekomendacjach pada taka sugestia)
- banał, jak zwykle nie można użyć CHAMFER do docięcia ogonków pojedynczej polilini.
- brak chwytów na segmentach polilini, brak możliwości zmiany segmentu na łuk czy dodawania/odejmowania wierzchołków przez CTRL itd...
- linia kropkowa mimo włączonej grubości wyświetlania wciąż ma grubość 1 pixela :/

...
testowanie trwa.

Autor edytował komentarz.
progecad_pl   1 #8 08.10.2013 11:56

@mccornik: Pewne zmiany już wkrótce. Póki co, aby skorygować, to progeCAD Professional 2013 posiada OpenGL (jego użycie można zweryfikwać poprzez prawe kliknięcie w dolnym pasku i zaznaczenie Aktualny system graficzny). W przypadku programów konkurencji osobna wersja 64bit, jest najczęściej dostosowaną 32bit do systemu 64bit - w progeCAD mamy jeden plik instalacyjny dla tych 2 wersji.
W razie jakichkolwiek dalszych niejasności z chęcią odpowiemy.

mccornik   4 #7 23.09.2013 15:09

;) serio 2010 jest sporo lepszy, zazwyczaj na prodziżu lądują dwgi, które nic innego nie ciągnie.
osobiście może upgraduję, jeśli będzie 64bit, wykorzystanie czterech rdzeni i OpenGL (tak jak konkurencja)

pozdrawiam i czekam na rewolucję

progecad_pl   1 #6 14.06.2013 13:11

W razie jakichkolwiek problemów z programem zachęcamy do kontaktu z działem pomocy technicznej. Kontakt pod adresem http://progecad.pl/g/pomoc-techniczna

Dodatkowo zachęcamy każdorazowo do sprawdzenia czy najnowsze aktualizacje programu są zainstalowane już na komputerze.

@mccornic - jeżeli program działa wolniej niż poprzednia wersja bądź praca na nim jest "końfortowa", to zapraszamy do kontaktu z nami. Zwłaszcza zapisywanie w nowej wersji jest do 20 razy szybsze niż w wersji poprzedniej - wszystko zależy zapewne od ustawień, które można skonsultować z naszym technikiem również drogą elektroniczną.

  #5 25.05.2013 10:20

hej,
wg mnie ustawienia są koszmarne ...
wstyd się przyznać, ale czy ktoś może pomoc w odnalezieniu ustawień rysowania a nie uchwytu i np odkliknięcie opcji SYMETRIA?

pzdr

Komentarze do poprzednich wersji

mccornik   4 #4 04.01.2013 10:38

potestowałem 2013 i powiem tak :(
nie warto upgradować z 2010 do 2013
nowy proge stracił swój największy atut
sprawdzę jeszcze za pół roku... ale porażka
przy rastrach "pracuje" się niemal równie "końfortowo" co na ZW2011
Po co do ^%8(O psują coś co dobrze działa?!? masakra

mccornik   4 #3 10.05.2012 12:56

- koszmarnie długo zapisuje pliki (po sieci) i lokalnie też nie grzeszy prędkością,

- idiotyczny system zarządzania legalnością kopii w przypadku reinstalacji systemu (mam Prodziża zainstalowanego na czystym windowsie -> partimage i można spać spokojnie)

+++ najlepszy z icadów do pracy z rastrami (kompresuje je w pamięci) praktycznie nie dotarłem do limitów ~250 fotek 6MP i daje radę,, daje radę z dość dużymi podkładami rastrowymi (swego czasu miałem całą świdnicę w podkładach geodezyjnych 1:500 ;)

+ zaletą są dodane spora baza bloków ~10K, program do prostej wektoryzacji rastrów :) i zmiany PDFów do DXF

(tylko dla tych plusów warto go trzymać ;)

  #2 02.05.2012 11:51

Ja jestem zadowolony. Zainstalowałem program pod Vistą i działa bez problemów. Miałem też kilka wątpliwości co do ustawień, ale wszystko okazało się jasne po obejrzeniu polskich wideo instrukcji. Polecam stronę wsparcia w j. polskim: http://www.progecad.pl/wsparcie

  #1 14.04.2012 17:45

Raczej nie polecam - program ma więcej minusów niż plusów - pomoc w j. angielskim, ustawienie programu pozostawia wiele do życzenia