Program do produkcji muzyki Fruity Loops dostępny dla Maców po 20 latach

Program do produkcji muzyki Fruity Loops dostępny dla Maców po 20 latach

25.05.2018 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputery firmy Apple uchodzą za standard w branży muzycznej, ale mimo tego przez wiele lat brakowało na nich jednego z najpopularniejszych programów – Fruity Loops, obecnie znanego jako FL Studio. Wraz z wydaniem wersji 20 programu twórcy udostępnili go także dla systemu macOS.

Fruity Loops zaczynał jako 4-ścieżkowy automat perkusyjny MIDI. Dzisiejsze FL Studio to świetne środowisko do produkcji muzyki, zawierające narzędzia potrzebne na każdym etapie. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych programów DAW (Digital Audio Workstation) na rynku. Pozwala przygotować kompozycję, opracować aranżację, nagrać i edytować pojedyncze ścieżki, a następnie zmiksować i wykonać mastering gotowego utworu.

FL Studio współpracuje z różnymi urządzeniami do sterowania (w tym dotykowymi monitorami), konsolami i cyfrowymi instrumentami, a w pakiecie znajdziemy ponad 80 wirtualnych instrumentów i efektów. Program jest rozwijany od 20 lat i zyskał sobie przychylność wielu producentów i DJ-ów. Zgodnie z dzisiejszą modą do PF Studio powstała aplikacja mobilna, przenosząca niektóre funkcje na małe ekrany dotykowe. Poza możliwością uruchomienia FL Studio na Macu, jubileuszowa wersja 20 przynosi też sporo innych nowości.

FL STUDIO 20 | Launch Video

Wersja dla Maców została zapowiedziana w 2013 roku na prośbę użytkowników. Oczywiście projekty można przenosić między Windowsem i macOS-em.

Wersje próbne FL Studio dla Windowsa i macOS-a znajdziecie w naszej bazie programów. W sprzedaży są 4 wydania FL Studio. Za 99 dolarów, co jest rozsądną ceną, można mieć FL Studio Fruity Edition z podstawowymi możliwościami tworzenia muzyki, za możliwość nagrywania trzeba zapłacić 199 dolarów (Producer Edition). Dostępne są też pakiety z dodatkowymi wtyczkami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)