FL Studio FL Studio 20.8.3.2304

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FL Studio (dawniej Fruity Loops) to profesjonalne oprogramowanie, pełniące funkcję wirtualnego studia nagrań. Łączy ono w sobie narzędzia do komponowania, aranżacji, nagrywania, edycji, miksowania i masteringu wysokiej jakości muzyki.

Program tworzony jest nieprzerwanie od ponad 12 lat, a jego ogromne możliwości docenione zostały przez wielu popularnych artystów zarówno z Polski, jak również całego świata. Swoje pierwsze kroki z muzyką stawiali w FL Studio takie sławy jak chociażby Basshunter. Zastosowań programu jest wiele, zaczynając od tworzenia kompletnych utworów, kreowaniu podkładów, łączenia ich z wokalem, a kończąc na "dopieszczaniu" i miksowaniu już gotowych projektów. Pomimo olbrzymich możliwość wbrew pozorom narzędzie jest proste w użyciu, doskonale nadając się do amatorskiego i w pełni profesjonalnego tworzenia muzyki wielokanałowej. W pierwszym przypadku z pomocą przychodzą gotowe szablony, znacznie ułatwiające pracę z programem.

Praca z FL Studio opiera się wokół dopracowanego sekwencera, obsługującego m.in. system MIDI (Musical Instrument Digital Interface). Po utworzeniu nowego projektu od razu możemy przystąpić do tworzenia wielokanałowych linii melodycznych, podkładów, nagrywania za pośrednictwem mikrofonu głosu, nakładania gotowych sampli, efektów itp. Dużą zaletą programu są spore możliwości konfiguracji m.in. tempa, długości trwania poszczególnych dźwięków, wysokości tonów oraz wiele, wiele więcej. FL Studio pracować może jako samodzielne narzędzie, wtyczka VSTi, DXi lub klient ReWire, oferując przy tym wsparcie dla sterowników ASIO i DirectSound. Kolejnym atutem programu jest jego otwarta architektura, dająca możliwość dowolnego rozbudowywania jego funkcjonalności.

Udostępniona bezpłatnie wersja demonstracyjna oferuje pełną funkcjonalność i większość pluginów (instrumentów oraz efektów), dostępnych w pełnej wersji, bez ograniczeń czasowych. Gotowe projekty zapisywane mogą być do plików WAV, MIDI, MP3 oraz OGG. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu projektu jako takiego, w celu jego np. późniejszej obróbki, miksowania itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Jedna licencja na Mac/Win jednocześnie, spore możliwości, darmowe aktualizacje
Brak
ocena użytkownika
29.06.2018 17:42 • Recenzja do wersji 20.0.2.477

Firma Image Line zaskakuje nas ponownie od czasu powstania wersji 12 w której to jak pamiętamy mieliśmy do czynienia z nowym wektorowym interfejsem skalowanym nawet do 8K oraz całkowicie przeprojektowaną szatą graficzną i nowymi narzędziami, wtyczkami i funkcjami.

Tym razem firma przeskakuje z wersji 12 do 20 co związane jest z obchodzoną przez firmę 20 rocznicą istnienia oraz obchodami 20-lecia darmowych aktualizacji. To dzięki klientom, dzięki zakupionym licencjom firma może nadal istnieć i rozwijać się by zapewniać nam coraz to lepszej jakości ale i bogatsze wrażenia w czasie pracy i zabawy z muzyką.

FL Studio jest teraz dostępne dla systemu MacOS w wersji 10.11 i nowszych. Jest to natywna aplikacja 64-bitowa, w tym włączona jest obsługa wtyczek VST i AU Mac. Projekty wykonane na Mac i Windows są oczywiście kompatybilne. Należy dodać że możemy uruchomić FL Studio 20 na systemach Mac i Win jednocześnie bez dodatkowych kosztów. Wystarczy nam jedna licencja by zarządzać nimi obydwoma. Jednorazowa płatność + dożywotnie aktualizacje za darmo. Jest to bardzo korzystne i komfortowe rozwiązanie dla użytkowników.

Playlista w programie teraz obsługuje 500 ścieżek i została wyposażona w nową funkcję konsolidacji ścieżek i plików audio. Playlista teraz obsługuje sygnatury czasowe i możemy na niej uruchomić wiele wersji aranżacji swojego projektu.

Mikser został wyposażony w większą ilość ścieżek, jego funkcje takie jak PDC usprawniono więc praca w nim będzie jeszcze przyjemniejsza i pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

Wróciły klasyczne edytory graficzne w Step Sekwencerze nazywanym od wersji 12 Channel Rack co jest miłym ukłonem w stronę przeszłości i ciekawych opcji o których być może wielu z nas już zapomniała, a niektórzy może nawet ich nie mieli okazji poznać i wypróbować.

Program wygląda tak jak w poprzednich wersjach jedynie z drobnymi poprawkami. Z pewnością częsta diametralna zmiana wyglądu wpływałaby dezorientująco na użytkowników więc jest to bardzo dobra decyzja by pozostać przy standardowych kolorach i znanej już dobrze skórce oraz układzie narzędzi. Przechodząc do wyższej wersji możemy intuicyjnie wykonywać naszą pracę bez zbędnych przeszkód, bo nie musimy tracić czasu na zaznajamianie się z nowym układem. Tym razem jest dodana możliwość w większym stopniu dopasowania do swoich potrzeb wyglądu paska narzędzi (górna belka z głównymi funkcjami) Pozostawiono nam kilka presetów od kompaktowego do bardziej rozbudowanego paska narzędzi co również jest plusem biorąc pod uwagę stronę personalizacji.

Program prezentuje się naprawdę pięknie zarówno pod względem graficznym jak i ze strony funkcjonalności i wygody pracy. Firma Image Line jak pokazuje jej dwie dekady lat doświadczenia, pomimo wprowadzanych na przestrzeni lat usprawnień, nowości i kolejnych funkcji wcale nie sprawia wrażenia piętrzenia przed użytkownikiem trudności. Jest to niewątpliwie oznaką szacunku dla klientów oraz świadomości budowanej marki.

łatwość obsługi, dożywotnie aktualizacje, cena ,mnóstwo wtyczek i sampli
Stabilność , brak języka polskiego
ocena użytkownika
11.03.2017 16:51 • Recenzja do wersji 12.4.1

Fl studio 12 to profesjonalne środowisko do tworzenia i edycji audio.
Nowością w wersji 12 jest między innymi w pełni skalowany initerfejs w tym standardowe wtyczki i efekty
przydatną rzeczą jest także podświetlanie skali w edytorze pianoroll co pozwoli ci na rozszerzenie twojej kreatywności .:)
podsumowując
Program Fl studio w wersji 12 to środowisko które pozwoli ci zrealizować to co masz w głowie szybko łatwo i przyjemnie. Jak ze wszystkim co dobre na jego opanowanie potrzebny jest czas.
Po poradniki dotyczące FL studio i nie tylko zapraszam na http://musiconthewheel.blogspot.com/2017/02/Flstudio-konfiguracja.html