Programy z rodziny AutoCAD 2013 wkrótce w sprzedaży

Programy z rodziny AutoCAD 2013 wkrótce w sprzedaży

28.03.2012 14:23, aktualizacja: 29.03.2012 12:22

W Kalifornii miała miejsce oficjalna, światowa premiera oprogramowania AutoCAD 2013. Najnowsza wersja programu usprawnia projektowanie i tworzenie dokumentacji, oraz umożliwia połączenie z chmurą.

Autodesk zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania do projektowania i tworzenia dokumentacji 2D i 3D. Edycje AutoCAD 2013 i AutoCAD LT 2013 są pierwszymi, ktore łączą się bezpośrednio z webowym AutoCAD WS oraz internetowymi usługami firmy Autodesk, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich projektów i współdzielić je niezależnie od miejsca pracy. Ponadto najnowszy AutoCAD wyposażony został w nowe, potężne narzędzia do projektowania 3D, które umożliwiają efektywniejsze wykorzystanie pomysłów projektowych, sprawne sporządzanie dokumentacji i bezproblemowe wykonywanie zadań od fazy koncepcyjnej po końcowe etapy projektowania. Zaktualizowany format zapisywania plików pozwala programom pracować bardziej wydajnie, ale też przekonuje do aktualizacji oprogramowania.

AutoCAD 2013 uzbrojono w nowe, potężne narzędzia agregacji danych projektowych, oraz mnóstwo usprawnień, które przyspieszą projektowanie: widoki przekroju i szczegółów i nowoczesne szablony, przy jednoczesnej minimalizacji powtarzanych kroków. Co więcej, zaraz po imporcie modeli 3D do programu można tworzyć „inteligentne” rzuty na płaszczyznę 2D. Połączenie oprogramowania AutoCAD z chmurą daje również nowe możliwości monitorowania projektów (również z urządzeń mobilnych) oraz możliwość importowania i zbierania w kolekcje modeli 3D w różnych formatach, co pozytywnie wpływa na wydajność pracy zespołowej. Warto również zwrócić uwagę na integrację z Autodesk Inventor Fusion, możliwość wyodrębnianie krzywych powierzchni w projekcie, funkcje kontekstowe, integracja z serwisami społecznościowymi, czy możliwości personalizacji AutoCAD-a za pomocą aplikacji pobranych z AutoCAD Apps w ramach Autodesk Exchange. Szczegółowy przegląd nowości znajduje się na stronie producenta.

AutoCAD LT 2013 — oprogramowanie do kreślenia i projektowania 2D — został opracowany z myślą o wydajności i prostocie. Nowe narzędzie Open On Mobile and Collaborate Now umożliwia pracę z AutoCAD WS. Praca z szykami zespolonymi jest teraz wygodniejsza dzięki kontekstowej karcie wstążki i opcjom ułatwiającym układanie obiektów w układzie. Wiersz poleceń zyskał nowe funkcje i opcje konfiguracji — linia poleceń może być umieszczona jako przezroczysty element na oknie projektu, a przeglądanie historii i aktywnych poleceń jest teraz dużo łatwiejsze.

Z naszej bazy programów można już pobrać wersję próbną programu AutoCAD LT 2013 dla systemów Windows i OS X. Najnowsze wersje oprogramowania firmy Autodesk wkrótce trafią na sklepowe półki, i wtedy dowiemy się, jakie będą ceny oprogramowania w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)