Przeglądanie stron bez reklam – sprawdź Bromite dla Androida

Przeglądanie stron bez reklam – sprawdź Bromite dla Androida

17.01.2018 18:21, aktual.: 19.01.2018 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blokowanie reklam na Androidzie nie należy do prostych, zwłaszcza jeśli urządzenie nie ma odblokowanych uprawnień roota. Można jednak spróbować korzystać z przeglądarki, która ma wbudowane blokowanie reklam – na przykład Bromite. To otwartoźródłowa przeglądarka, bazująca na Chromium, z wbudowanym blokowaniem reklam, ochroną prywatności i możliwością wyboru domyślnej wyszukiwarki.

Bromite jest samodzielną przeglądarką, która nie wymaga już żadnych dodatków ani ustawień. W skrócie można powiedzieć, że jest to krewniak projektu NoChromo. Blokowanie reklam jest wbudowane na stałe w przeglądarkę i na razie nie ma żadnych możliwości konfiguracji, ale pojawią się w miarę jej rozwoju – na razie projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. Listy blokowanych reklam pochodzą z AdBlock Plus, uBlock, EasyList i EasyPrivacy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto Bromite blokuje śledzenie kliknięć i usuwa Accelerated Mobile Pages z wyników wyszukiwania Google. O prywatność dbają także patche zapożyczone z projektów Inox, ungoogled-chromium i desktopowej przeglądarki Iridium. W Bromite można zalogować się na swoje konto Google, ale nie skorzystamy z opcji synchronizacji i innych dobrodziejstw usług Google'a. W ustawieniach można za to zmienić domyślną wyszukiwarkę. Do wyboru mamy Google, Bing, DuckDuckGo (także w wersji Light), StartPage i Onet.pl. Przeglądarka zawiera też kodeki dostępne dla Chromium, otwarte i własnościowe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bromite jest dostępny dla Androida 4 i nowszych na architekturze Arm i Intela spoza sklepu Play. Źródła przeglądarki są dostępne na GitHubie. Jeśli macie pytania na temat Bromite, możecie zadać je w wątku na forum XDA. By zainstalować Bromite należy ściągnąć plik APK na swoje urządzenie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)