Przeglądanie stron bez reklam – sprawdź Bromite dla Androida

Przeglądanie stron bez reklam – sprawdź Bromite dla Androida

Przeglądanie stron bez reklam – sprawdź Bromite dla Androida
17.01.2018 18:21, aktualizacja: 19.01.2018 15:40

Blokowanie reklam na Androidzie nie należy do prostych, zwłaszcza jeśli urządzenie nie ma odblokowanych uprawnień roota. Można jednak spróbować korzystać z przeglądarki, która ma wbudowane blokowanie reklam – na przykład Bromite. To otwartoźródłowa przeglądarka, bazująca na Chromium, z wbudowanym blokowaniem reklam, ochroną prywatności i możliwością wyboru domyślnej wyszukiwarki.

Bromite jest samodzielną przeglądarką, która nie wymaga już żadnych dodatków ani ustawień. W skrócie można powiedzieć, że jest to krewniak projektu NoChromo. Blokowanie reklam jest wbudowane na stałe w przeglądarkę i na razie nie ma żadnych możliwości konfiguracji, ale pojawią się w miarę jej rozwoju – na razie projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. Listy blokowanych reklam pochodzą z AdBlock Plus, uBlock, EasyList i EasyPrivacy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto Bromite blokuje śledzenie kliknięć i usuwa Accelerated Mobile Pages z wyników wyszukiwania Google. O prywatność dbają także patche zapożyczone z projektów Inox, ungoogled-chromium i desktopowej przeglądarki Iridium. W Bromite można zalogować się na swoje konto Google, ale nie skorzystamy z opcji synchronizacji i innych dobrodziejstw usług Google'a. W ustawieniach można za to zmienić domyślną wyszukiwarkę. Do wyboru mamy Google, Bing, DuckDuckGo (także w wersji Light), StartPage i Onet.pl. Przeglądarka zawiera też kodeki dostępne dla Chromium, otwarte i własnościowe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bromite jest dostępny dla Androida 4 i nowszych na architekturze Arm i Intela spoza sklepu Play. Źródła przeglądarki są dostępne na GitHubie. Jeśli macie pytania na temat Bromite, możecie zadać je w wątku na forum XDA. By zainstalować Bromite należy ściągnąć plik APK na swoje urządzenie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)