Przeglądarka Adblock Browser zablokuje reklamy na iOS i Androidzie

Przeglądarka Adblock Browser zablokuje reklamy na iOS i Androidzie
Paweł Piskurewicz

08.09.2015 22:28, aktual.: 08.09.2015 22:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O przeglądarce mobilnej od twórców bardzo popularnego dodatku AdBlock Plus wspominaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy to pojawiła się testowa wersja programu przeznaczona dla systemu Android. Dziś Adblock Browser już w wersji stabilnej zawitał do sklepów AppStore i Google Play.

Jest to ważne wydarzenie zwłaszcza z perspektywy użytkowników iOS. Adblock Browser jest pierwszą przeglądarką, która w tak łatwy sposób pozwala na blokowanie reklam, co poza zwiększeniem czytelności niektórych stron pozytywnie wpłynie także na czas wczytywania i zużyty transfer. Choć wraz z premierą iOS 9 blokowanie reklam ma być o wiele prostsze i dostępne z poziomu systemu, to do tej pory Adblock Browser jawi się jako jedno z nielicznych rozwiązań.

Obraz

Edycja Androidowa nie różni się zbytnio od wersji testowej. Wciąż przypomina klon przeglądarki Firefox pozbawiony dodatków i synchronizacji, za to z rozwiniętym mechanizmem blokowania reklam. Trochę gorzej wygląda wydanie dla iOS, które posiada mocno ograniczone możliwości. Program w wersji dla Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)