Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Rok Linuksa

Nie wiem czemu, ale większość zainteresowanych rokiem Linuksa nie zgadza się na rok Llinuksa nigdzie indziej niż na desktopie. Nie samym PC, żyje człowiek, mimo to wiele osób uparło się, że rok Linuksa na przykład na komórkach nie jest niczym zasługującym na świętowanie.

Często też te osoby, zainteresowane biurkami, nie są świadome innych podbojów pingwinka, który sukcesywnie podbija nowe przestrzenie elektronicznych bitów.

Nie będę tu mówił o serwerach, androidzie, czy Ubuntu(wstaw tutaj dystrybucję, która według Ciebie może zwojować biurka).

Porozmawiajmy o innych obszarach komputeryzacji.

Może o motorach?

Podobno pierwszy motor wyposażony w scalony komputer (włączając takie bajery jak USB czy dostęp do sieci i własny adres IP). Oczywiście z Linuksem na pokładzie!

Może o automatach do kawy?

Automat do kawy z wbudowanym (osadzonym?) Linuksem na pokładzie, w pakiecie z Qt!
Na internecie też krąży dużo starszy opis DIY, jak wykonać taki automat własnoręcznie.

Może o robotach wcale nie przemysłowych?

Chce ktoś domowego dinozaurka?

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Czy ogłoszenie kolejnego telefonu z Linuksem na pokładzie kogoś dziwi? Kolejnego tabletu z Linuksem? Kolejnego netbooka z Linuksem?
Kolejnej dojarki dla krów z Linuksem*?

* proponuje poszukać w Google.

Zapraszam do komentowania. Zabraniam komentowania biurkowych edycji Linuksa ;) 

Komentarze

0 nowych
etam   10 #1 04.10.2010 13:15

A tu jest opis tostera sterowanego przez NetBSD: http://www.embeddedarm.com/software/arm-netbsd-toaster.php

przemo_li   11 #2 04.10.2010 16:29

@etam
jakiś poradnik jak zrobić toster na BSD? twój link takiego nie zawiera :(
akurat jestem coś głodny ;)

Xelosu   4 #3 05.10.2010 10:11

Dobry wpis !!

Następnym razem jak jakiś linuxowiec będzie komuś wmawiał, że o "roku linuxa" piszą tylko cytuje: "nooby od M$" to mu dam linkacza do tego topiku.

Bo innego sensu nie widzę dla tego wpisu. Taki kolejny flame, który udaje że nie jest flame co czyni go tylko jeszcze gorszym flame-m.

Radius01   3 #4 09.10.2010 23:51

Trochę złamię twój zakaz i napisze, że widziałem osobiście starego pc-ta na, którym był zainstalowany Ubuntu w jakiejś starszej wersji a dodatkowo był jakiś specjalny program do sterowania uwaga miejską fontanną. Zdziwienie i jednocześnie uśmiech na twarzy. Ktoś ma inne przykłady?

przemo_li   11 #5 11.10.2010 07:37

@Xelosu

Podstawowy sens i zamiar "wpisu" to pokazanie, że Linuks może "zdominować" nasze życie, i nie musi być to od razu Linuks na Desktopie. A gdy już to zrobi w ogóle możemy nie być świadomi, że to Linuks.

Stąd pokazują różne zastosowania Linuksa. Aby uświadomić, że Pingwin nie Desktopem stoi. I że są obszary gdzie bez pingwina było by ciężko, a nie są to tak abstrakcyjne obszary jak TOP500.