Przez aplikację Bilkom w końcu kupimy bilety kolejowe, ale tylko niektóre

Przez aplikację Bilkom w końcu kupimy bilety kolejowe, ale tylko niektóre

30.01.2018 14:01, aktual.: 30.01.2018 14:20

Mimo że świat idzie do przodu, na kolei bez zmian. Choć po torach w naszym kraju jeżdżą pociągi wielu przewoźników, wciąż nie mamy wygodnego sposobu na kupno biletów na trasę z przesiadką. Aplikacja Bilkom, należąca do PKP Informatyka, najpóźniej w kwietniu dorobi się możliwości sprzedaży biletów. Do obsługiwanych przewoźników mają też dołączyć kolejni, ale to niekoniecznie dobra wiadomość.

Pod adresem beta.bilkom.pl została już uruchomiona nowa strona, na razie w wersji testowej, pokazująca przedsmak tego, co czeka nas w kolejnej wersji aplikacji mobilnej. Wciąż można korzystać ze swojego starego konta, ale niestety PKP Informatyka nie planuje przenoszenia kont użytkowników do nowej wersji bilkomu. Po 15 lutego trzeba będzie zarejestrować się od nowa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wyszukiwarka połączeń niewiele się zmieniła, ale jej nowa szata graficzna stanowi odpoczynek od trącącego myszką szarego formularza.

Obraz

Bilkom obsługuje obecnie wyszukiwanie połączeń i kupowanie biletów przewoźników InterCity, Polregio i trójmiejskiego SKM. Tu także zanosi się na drobną zmianę, gdyż PKP Informatyka prowadzi rozmowy z innymi podmiotami. Prawdopodobnie jeszcze przed kwietniem do rodziny dołączy Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Trudno jednak powiedzieć, czy to korzystna zmiana. Istnieje ryzyko, że PKP Informatyka przyciągnie do siebie przewoźników na warunkach blokujących im współpracę z innymi aplikacjami. Prawdopodobnie z tego właśnie powodu cierpi świetna aplikacja Koleo, w której Polregio wstrzymał sprzedaż biletów.

Możliwość zakupu biletów jest dostępna na nowej stronie i także nie różni się od poprzedniej wersji. Po wybraniu połączenia od razu widzimy cenę i możemy przejść do zakupów. W aplikacji możemy spodziewać się tych samych opcji wyboru, a więc obsługi zniżek, przewozu rowerów i podróży z psem. Aplikacja będzie obsługiwać płatności za pośrednictwem Tpay, co pozwoli kupować bilety Blikiem, kartą i przelewami pay-by-link. PKP Informatyka nie planuje uruchamiania wirtualnej portmonetki, jaką ma na przykład SkyCash, sprzedający bilety InterCity i Kolei Dolnośląskich.

Opóźnienia w pracach nad kupowaniem biletów przez aplikacją dziwią o tyle, że sprzedaż biletów przez stronę, także w wersji mobilnej, działa od lat. Najwyższa pora na zmiany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)