r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bilkom -rozkład jazdy pociągów 1.0.14

Strona główna Android Podróże i transport Komunikacja zbiorowa

Gdyby ktoś organizował konkurs na najbardziej nietrafioną nazwę aplikacji, w czołówce powinien znaleźć się program bilkom. O wiele więcej mówi nam jego podtytuł „Osobisty rozkład jazdy pociągów”.

Bilkom to jedna z kilku oficjalnych aplikacji rodzimych kolei. W związku z podziałem jej wiele spółek, prawie każda zdecydowała się na posiadanie swojej aplikacji. Bilkom wypada w tym towarzystwie najlepiej. Zapewnia nam dostęp do aktualnego rozkładu wszystkich przewoźników oraz możliwości zakupu biletów w przypadku ekspresów.

Poza standardowym wyszukiwaniem połączeń, aplikacja pozwala sprawdzić bardziej szczegółowe informacje takie jak np. udogodnienia dostępne w wagonach czy też aktualne opóźnienie wraz z wyjaśnieniem przyczyny. Najczęściej używane trasy możemy dodać do ulubionych, co znacznie ułatwi ich późniejsze wyszukiwanie.

Stacje możemy wyszukiwać ręcznie, za pomocą naszej lokalizacji, bądź też adresów z książki kontaktowej. Zarówno ich położenie jak i przebieg trasy pociągów możemy sprawdzić na mapie. Kolejną drobną i przydatną funkcją jest opcja szybkiego dodania wybranego połączenia do kalendarza. Rozkład dla poszczególnych tras możemy pobrać do pamięci offline.

Interfejs aplikacji bilkom nie zachwyca. Kolorystyka oraz wykonanie, przywołują na myśl starą wersję dostępną przez www. Ma to też swoje zalety. Osoby, które znają wersję przeglądarkową, nie powinny mieć problemu z nawigacją po programie. A ten dostępny jest za darmo i nie zawiera reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Przez aplikację Bilkom w końcu kupimy bilety kolejowe, ale tylko niektóre

18
30.01.2018  •  Anna Rymsza

Mimo że świat idzie do przodu, na kolei bez zmian. Choć po torach w naszym kraju jeżdżą pociągi wielu przewoźników, wciąż nie mamy wygodnego sposobu na kupno biletów na trasę z przesiadką. Aplikacja Bilkom, należąca do PKP Informatyka, najpóźniej w kwietniu dorobi się możliwości sprzedaży biletów. Do obsługiwanych przewoźników mają też dołączyć kolejni, ale to niekoniecznie dobra wiadomość. Pod adresem beta.bilkom.pl została już uruchomiona nowa strona, na razie w wersji testowej, pokazująca przedsmak tego, co czeka nas w kolejnej wersji aplikacji mobilnej. Wciąż można korzystać ze…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.