Przyśpiesz Windows z najnowszym pakietem Fix it od Microsoftu

Przyśpiesz Windows z najnowszym pakietem Fix it od Microsoftu

Przyśpiesz Windows z najnowszym pakietem Fix it od Microsoftu
Redakcja
15.07.2015 12:25

Oprócz najnowszych aktualizacji zabezpieczeń Microsoft wydał także narzędzia dodatkowe. Jednym z nich jest niewielka paczka Fix it, która ma za zadanie przyśpieszyć pracę komputera z systemem Windows i rozwiązać najczęstsze problemy związane z jego nieprawidłową konfiguracją. Niestety z zalet tej aplikacji nie skorzystają użytkownicy Windows 8 i 8.1.

Różnorodność konfiguracji sprzętowych i oprogramowania może powodować problemy z działaniem systemu Windows. Do tego dochodzą przecież jeszcze niesamowite umiejętności niezaawansowanych użytkowników, którzy potrafią zmieniać opcje, o których nie mają żadnego pojęcia. Aby pomóc w takich sytuacjach, Microsoft stworzył Fix it – są to niewielkie, zautomatyzowane pakiety przeznaczone do rozwiązywania określonych problemów. Dzięki takim niewielkim programom dostępnym na oficjalnych stronach korporacji jesteśmy w stanie szybko usunąć problemy, które w przypadki ręcznej interwencji wymagałyby długich poszukiwań rozwiązań.

Obraz

Najnowsza z paczek ma nieco inne zastosowanie – jej celem jest przyśpieszenie pracy komputera. W przeciwieństwie do różnych optymalizatorów firm trzecich, Fix it po prostu sprawdza zalecane ustawienia i najważniejsze opcje sprzętowe. Szybkie skanowanie przeprowadzane przez program informuje o działaniu kilku programów antywirusowych (co może powodować konflikty i pogarszać wydajność), zalogowaniu wielu użytkowników, a także uruchamiania zbyt dużej liczby aplikacji przy starcie systemu. Niewielka aplikacja zwróci nam także uwagę na włączony plan oszczędzania energii, który powinien być używany jedynie przy zasilaniu akumulatorowym, wpływie efektów wizualnych na działanie starszych komputerów, nieaktywną funkcję SuperFetch przyśpieszającą uruchamianie często wykorzystywanych programów i nieodpowiednie ustawienie dysków (korzystanie z trybu PIO zamiast DMA).

Korzystanie z Fix it jest bardzo proste. Wystarczy pobrać program, a następnie go uruchomić. Aplikacja może samodzielnie rozwiązać wszystkie problemy, użytkownik może również samodzielnie zdecydować, jakie kroki zostaną podjęte w celu zwiększenia wydajności. W razie potrzeby możliwe jest przejrzenie dokładnego raportu ze skanowania. Całość przygotowano z myślą o użytkownikach Windows XP, Visty, a także 7 – paczka nie jest kompatybilną z Windows 8 i 8.1. Czyżby oznaczało to, że Microsoft aż tak bardzo wierzy w swój nowszy system? Chyba nie, bo na stronach firmy znajdziemy instrukcje, w jaki sposób ręcznie sprawdzić wszystkie najważniejsze ustawienia nawet w tych edycjach Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)