PUE ZUS bez Flash Playera. Od dziś wszystkie wnioski są dostępne w formacie HTML (aktualizacja)

PUE ZUS nie potrzebuje już Flash Playera, fot. Getty Images
PUE ZUS nie potrzebuje już Flash Playera, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

30.12.2020 09:50, aktual.: 30.12.2020 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PUE ZUS działa od dziś bez technologii Flash. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego miesiąca, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmodernizował wnioski dostępne na Platformie Usług Elektronicznych i od teraz wszystkie sa dostępne w formacie HTML. To odpowiedź na kończące się w 2020 roku wsparcie Adobe dla Flash Playera.

Jak podaje ZUS, odświeżone wnioski w PUE przy okazji zostały skrócone, przez co powinny być bardziej zrozumiałe. Niektóre zmieniły także nazwy i symbole, toteż podchodząc do ich wypełniania warto być szczególnie ostrożnym – Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił ich aktualną listę w formie pliku XLSX.

Czas pozbyć się Flash Playera

ZUS zrezygnował z Flash Playera w ostatniej chwili. Ostatnia aktualizacja oprogramowania Adobe została już wydana w pierwszej części grudnia, ale koniec wsparcia był zapowiadany od lat. Od dawna też znakomita większość stron nie wykorzystywała Flasha i wszystkim zalecano jego szybkie porzucenie. Koniec 2020 roku to termin ostateczny. Od stycznia Flash Player w komputerach przestanie ładować treści.

Zważywszy na kończący się grudzień, jeśli wciąż korzystasz z Flash Playera w komputerze, to idealny moment, by go odinstalować. Wygodnie można to zrobić między innymi z wykorzystaniem oficjalnego programu do dezinstalacji, który jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Aktualizacja, godz. 14:00

W sprawie wdrożenia nowych formularzy w PUE ZUS otrzymaliśmy dodatkowe podsumowanie od Centrali ZUS: Od 30 grudnia na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS udostępniliśmy 45 formularzy wniosków i 22 dokumenty ubezpieczeniowe w aplikacji ePłatnik w formacie HTML. Dla niektórych wniosków zmieniły się ich nazwy i symbole. Nowe formularze są krótsze i bardziej zrozumiałe. Wypełnianie wniosków jest więc prostsze. Samo korzystanie z formularzy jest też bardziej przyjazne dla użytkowników. Natomiast funkcje związane z wyszukiwaniem formularzy i ich obsługą nie uległy zmianie. Dzięki wprowadzonej zmianie wszystkie formularze na PUE ZUS są w formacie HTML. Flash nie jest już potrzebny do korzystania z funkcji portalu PUE ZUS.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)