Pulpit zdalny Chrome teraz jako osobna aplikacja. TeamViewer wciąż jest lepszy

Pulpit zdalny Chrome teraz jako osobna aplikacja. TeamViewer wciąż jest lepszy

Pulpit zdalny Chrome teraz jako osobna aplikacja. TeamViewer wciąż jest lepszy
Redakcja
20.03.2015 10:23

Jedna z funkcji Google Chrome, jaką jest udostępnianie pulpitu zdalnego, stała się właśnie osobną aplikacją instalowaną do tej przeglądarki. Dzięki tej wydawać by się mogło niewielkiej zmianie korzystanie z możliwości zdalnej obsługi innego komputera stało się znacznie wygodniejsze.

Funkcja ta pojawiła się wiosną 2012 roku i jest sukcesywnie rozwijana, choć co prawda nadal nie może konkurować z wieloma aplikacjami dedykowanymi do udostępniania pulpitu. Nie o to jednak chodzi – Pulpit zdalny Chrome ma być prosty w obsłudze, szybki do uruchomienia, a także powinien pracować na możliwe największej liczbie systemów. Tak też jest w istocie. Google postanowiło dokonać pewnych zmian i teraz nie jest to już ani rozszerzenie, ani funkcja w pełni wbudowana w przeglądarkę. Od dziś pulpit instaluje się jako osobna aplikacja do Chrome, niesie to ze sobą szereg korzyści.

Obraz

Podobnie jak inne aplikacje zainstalowane w Chrome, teraz także i ta funkcja może być otwierana w osobnym, dedykowanym oknie. Wcześniej użytkownicy korzystali w ramach jednej z kart, konieczne więc było wydzielanie osobnego okna ręcznie. Nowe okno pozwala na natychmiastowe przełączenie w tryb pełnoekranowy. Dodatkowa zaleta to dedykowany skrót w Menu Start i programie uruchamiającym aplikacje Chrome. Możliwe jest jego przypięcie na pasek zadań, a co za tym idzie, szybsze uruchamianie.

Funkcjonalność nie uległa zmianie: nadal możemy łączyć się z przeglądarką Chrome na systemach Windows, OS X, Linuksie, a także Chrome OS. Jeżeli korzystamy na nich z jednego konta Google, dostęp do innych swoich komputerów możemy uzyskać w zasadzie natychmiastowo. W przeciwnym razie konieczne jest udostępnienie komputera i podanie specjalnego kodu dostępu.

Nawet w obecnej formie Pulpit zdalny Chrome nie jest aplikacją tak wygodną i pozwalającą na tak wiele, co bardzo popularny TeamViewer. Wspomniany program jest wyspecjalizowany w udostępnianiu pulpitu, świetnie radzi sobie z doborem odpowiedniej jakości obrazu, pozwala także na przenoszenie danych i korzystanie z wbudowanego czasu. Rzecz w tym, że z TeamViewera możemy skorzystać jedynie w przypadku zastosowań niekomercyjnych. W innej sytuacji, gdzie niemożliwe jest używanie np. pulpitu zdalnego systemu Windows, lepszym rozwiązaniem może okazać się to, co znajdziemy w przeglądarce Google Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)