Qualcomm zapewnia, że mobilna przyszłość powstaje tylko w świecie Androida

Qualcomm zapewnia, że mobilna przyszłość powstaje tylko w świecie Androida

Qualcomm zapewnia, że mobilna przyszłość powstaje tylko w świecie Androida
12.09.2017 14:20

Dzisiaj podobno wciąż niektórzy w nerwowym podnieceniuwyczekują nowego, cudownego iPhone’a X. Na uspokojenie nerwówmamy dla nich oficjalny komunikat Qualcomma. Największy na świecieproducent mobilnych procesorów wybrał sobie niezły moment na to,by przypomnieć, że jeśli chodzi o innowacje, to liczy się tylkoAndroid. Wszystko to, czym Apple próbuje czarować podczas swoichpremier, w świecie Androida było po prostu wcześniej. W dużymstopniu dzięki staraniom samego Qualcomma, którego technologiestanowią fundament dla innowacyjności zmieniających mobilny rynek.

Obraz

Przygotowana przez Qualcomma lista technologii i urządzeń, wktórych po raz pierwszy je zaimplementowano, wygląda dośćrzetelnie. Faktycznie, system podwójnych kamer zadebiutował w HTCOne M8 i Samsungu Galaxy S8, wyświetlacze OLED pojawiły się w LGFlex 2, gigabitowe LTE to oczywiście znów Galaxy S8, zaś obudowabez ramek to Xiaomi Mi Mix. Jednak przypisywanie czytnika liniipapilarnych pod wyświetlaczem (czyli tego, o co Apple się potknęłoprzy pracach nad nowym iPhonem) jakiemuś Qualcomm Reference DesignHandset to spora przesada. Prototyp, który widziało kilka osóbtrudno uznać za realny debiut danej technologii.

Nie mając właściwie nic do sprzedania Apple, Qualcommpodkreśla, jak to dzięki jego technologiom rozwijał się cały(poza Apple) ekosystem mobilny, pozyskując po drodze superszybkieLTE, wsparcie dla wideo 4K, czy nawet bezramkowe, wodoodporneobudowy, z których można korzystać nawet pod wodą (za sprawąkontrolera Qualcomm improveTouch).

Bliska współpraca zarówno z Google, jak i z czołowymiproducentami sprzętu ma być kluczem do komercjalizacji irozpowszechnienia tych wszystkich wynalazków – twierdziamerykański producent procesorów. We wspomnianej tabelce wyglądato naprawdę dobrze – do momentu, gdy nie zestawimy tych wszystkichwynalazków z realną popularnością urządzeń, które miały jewprowadzić.

Wspomagana rzeczywistość na bazie technologii Tango faktyczniezadebiutowała w listopadzie 2016 roku na LenovoPhab Pro 2, ale ile jego sztuk faktycznie sprzedało się narynku? Tak samo, LGFlex 2 jest pierwszym smartfonem z wyświetlaczem OLED, alepodobnie jak jego poprzednik G Flex pozostał niszowym produktem,adresowanym do segmentu premium.

Apple kontra Samsung w mobilnym segmencie premium
Apple kontra Samsung w mobilnym segmencie premium

O ile więc rzeczywiście większość wynalazków odbywa się wandroidowym ekosystemie, to pod strzech wprowadza je raczej Apple,cieszące się ogromną przewagą nad konkurencją właśnie w tymsegmencie premium, urządzeń dla zamożnych użytkowników. Nawiększości rynków, nie tylko Pierwszego ale i Trzeciego Świata,iPhone ma przynajmniej 60% sprzedaży smartfonów w cenie powyżej600 dolarów – a są takie państwa jak Rosja, gdzie udział Applew tym segmencie przekracza 80%. Nawet Samsung, ze swoim Galaxy S8,nie jest w stanie Jabłku tu rzucić prawdziwego wyzwania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)