QuickPad – prosty i wygodny notes dla Windowsa za darmo do końca września

QuickPad – prosty i wygodny notes dla Windowsa za darmo do końca września

13.08.2018 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Microsoft Store znajdziemy mnóstwo aplikacji do notowania, ale niewiele ma jakąś znaczącą przewagę nad dostarczonym z Windowsem 10 Notatnikiem. Warto jednak zwrócić uwagę na aplikację Quick Pad – to bardzo prosty edytor tekstu, zaprojektowany do robienia szybkich notatek i przechowywania pod ręką prostych informacji.

Quick Pad może znacząco ułatwić życie podczas zbierania informacji albo zapisywania szybkich przypomnień. Jego główną zaletą jest możliwość przypięcia go nad pozostałymi oknami z pomocą Compact Overlay API Windowsa 10, dzięki czemu jest wciąż widoczny i można mieć go zawsze pod ręką podczas pracy z innymi programami. W trybie „zawsze na wierzchu”, który można włączyć sporym przyciskiem także na ekranie dotykowym, edytor wyświetlany jest w mniejszym okienku i z uboższymi możliwościami formatowania. Mamy za to przyciski do kopiowania i wklejania tekstu, przystosowane do pracy dotykiem.

Obraz

Quick Pad został zaprojektowany specjalnie dla Windowsa 10 zgodnie z zasadami Fluent Design. Jego możliwości obejmują proste formatowanie tekstu oraz wstawianie emoji do notatek. Mamy do wyboru sześć kolorów tekstu, kilkadziesiąt fontów, wytłuszczenie, kursywę i podkreślenie. Nie zabrakło kilku sposobów justowania tekstu, ale można je stosować jedynie do całego dokumentu, ponieważ program służy raczej do szybkich notatek, a nie dłuższych tekstów.

Obraz

Nie mamy tu możliwości otwierania kilku plików tekstowych jednocześnie ani niestety przeszukiwania tekstu. Przydałoby się także automatyczne zapisywanie plików, ale póki program jest otwarty, świetnie się sprawdza jako podręczny „schowek” czy zamiennik żółtych karteczek. Miejmy nadzieję, że będzie dalej rozwijany i doczekamy się wymienionych funkcji. Na razie program zapowiada się bardzo dobrze.

Quick Pad jest dostępny za darmo do 27 września 2018. Po zakończeniu promocji będzie kosztował 4,49 zł. Znajdziecie go w naszej bazie w dziale Edytory tekstów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)