R2księga za darmo dla naszych czytelników! Tylko dzisiaj!

R2księga za darmo dla naszych czytelników! Tylko dzisiaj!

Redakcja
25.02.2013 00:01, aktualizacja: 20.03.2013 00:18

Posiadacie firmę i szukacie oprogramowania do prowadzenia uproszczonej księgowości, zgodnego z najnowszymi przepisami? Mamy dla Was niespodziankę — specjalną, bezpłatną wersję programu R2księga. Tylko dzisiaj, tylko do północy!

Przypomnijmy, że od tego roku w życie weszły nowe przepisy podatkowe. Zmiany wprowadzają tzw. trzecia ustawa deregulacyjna z 16 listopada 2012 r., znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług z 7 grudnia 2012 r., a także towarzyszące im rozporządzenia Ministerstwa Finansów. Nowe akty mają na celu dostosowanie prawa krajowego do unijnego (głównie chodzi tu o dyrektywę 2010/45/UE), i choć na zmiany prawa podatkowego patrzymy zwykle niechętnie, to w tym przypadku należy ocenić je jednak w dużej mierze pozytywnie. Szereg uproszczeń powinień ułatwić życie małym firmom, a nowe regulacje dotyczące zasad zaliczania faktur w koszty działalności prawdopodobnie pozytywnie wpłyną na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw. Część przepisów obowiązuje od 1 stycznia, część wejdzie w życie 1 kwietnia, a reszta od początku przyszłego roku.

Jedną z najbardziej istotnych nowości jest artykuł 89b znowelizowanej ustawy o VAT. Od początku br. nakłada on obowiązek zwrotu (skorygowania) zaliczonego w koszty działalności podatku VAT od faktur zakupu, jeżeli nie uregulujemy należności za te faktury w przeciągu 150 dni od daty terminu płatności. To jednak nie wszystko, zgodnie z artykułem 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz artykułem 15b znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od 1 stycznia br. powstał też obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, wynikających z przeterminowanych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania, w ciągu 30 dni od terminu płatności (jeśli termin płatności nie przekracza 60 dni) lub 90 dni od daty zaliczenia do kosztów (jeśli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni).

Tak rygorystyczne zapisy mają doprowadzić do ograniczenia tzw. złych długów, a w konsekwencji usprawnić obieg środków finansowych w gospodarce i poprawić płynność przedsiębiorstw — w szczególności tych mniejszych, podwykonawców.

350035811666061249

Wielu producentów oprogramowania służącego do prowadzenia tzw. uproszczonej księgowości, jeszcze przed końcem ub.r. przygotowało stosowne aktualizacje swoich produktów. Niestety nie wszyscy. Stąd też wspólnie z wrocławską firmą Reset2 postanowiliśmy bezpłatnie udostępnić czytelnikom dobrychprogramów pełną wersję programu R2księga.

R2księga umożliwia kompleksowe prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtowej ewidencji przychodów, tworzenie rejestrów kupna i sprzedaży VAT, ewidencjonowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz innych przychodów, a także przechowywanie informacji o środkach trwałych i wyposażeniu firmy.

Aplikacja pozwala na wydruku wszystkich niezbędnych deklaracji i zgłoszeń do Urzędu Skarbowego (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-12, VAT-UE wraz z załącznikami VAT-UE/A i VAT-UE/B, VAT-UEK, VAT-R, VAT-Z, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B) oraz na ich podstawie automatycznie przeleje należności do US i ZUS (możliwość dostosowania programu do współpracy z dowolnym systemem bankowym). Z jej pomocą rozliczymy remanent, płatności wraz z naliczaniem odsetek za zwłokę, różnice kursowe przy płatnościach walutowych, wyliczymy marżę, a także przygotujemy miesięczne/kwartalne zestawienia należnego podatku dochodowego wg skali lub liniowego dla właściciela/wspólników.

Nie zabrakło również funkcji rozliczania kosztów przejazdu prywatnymi samochodami oraz ewidencji przebiegu pojazdów, modułu kasy/banku do tworzenia raportów kasowych RK, dokumentów wpłaty KP i wypłaty KW, automatycznego księgowania wpłat na podstawie wpisów do księgi lub rozrachunków z kontrahentem, a także opcji zarządzania należnościami i zobowiązaniami (windykacja należności, kalkulator odsetkowy obliczający odsetki ustawowe/podatkowe itp.). Aplikacja jest oczywiście zgodna z najnowszymi przepisami podatkowymi.

Do pobrania udostępniamy R2księgę MINI w bezpłatnej edycji przygotowanej dla czytelników portalu dobreprogramy.pl. Program w tej wersji może być wykorzystywany w jednej firmie, na jednym stanowisku. Wymaga rejestracji do 6 marca 2013 r. poprzez formularz dostępny z poziomu programu, po jego uruchomieniu. Będzie dostępny do pobrania tylko do północy. Warto w przypomnieć, że to już drugi darmowy program od Resetu2 — w styczniu udostępnialiśmy specjalną wersję aplikacji R2faktury. Na tym nie koniec, śledźcie więc uważnie łamy naszego portalu :)

Bezpłatną wersję programu R2faktury można pobrać w dziale Programy → Firma → Programy finansowe-księgowe

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)