Poradnik: Twój telefon jako kamera internetowa (Symbian, Android i iOS)

Witam wszystkich znów:-)Jak wczoraj wspominałem napiszę poradnik dotyczący jak wykorzystać swój telefon a raczej jego kamerę, jako kamerę dla PC, którą będziemy mogli używać do różnych zastosowań komunikacja video, nadawanie na żywo itd. Poradnik skierowany do posiadaczy systemów Symbian, Android i iOS.

Ok, więc zaczynamy. Na początek musimy się zaopatrzyć w kilka rzeczy a mianowicie:

reklama

1.Program do zarządzania naszym telefonem (Opcjonalnie do ściągnięcia aplikacji)
2. Aplikacja EpocCam dla telefonu
3.Sterowniki dla naszego systemu operacyjnego EpocCam (Windows, Mac OS X)
4. Kabel USB do telefonu
5.Wi-Fi w telefonie i komputerze

Na dzień dobry ściągamy Sterowniki dla Windows lub Mac OS stąd

Po ściągnięciu i zainstalowaniu potrzebujemy ściągnąć aplikacje na telefon EpocCam - i teraz ważne. Wersje aplikacji są dwie darmowa i płatna.

W wersji darmowej poniżej wydania 1.05 możemy połączyć nasz telefon jedynie poprzez kabel USB i na dodatek wspierany jest tylko jeden system Symbian.

Natomiast wersja płatna oferuje nam połączenie poprzez Wi-Fi i obsługuje wszystkie trzy systemy Symbian,Android i iOS.

Od razu poinformuje posiadaczy Androida i iOS- aplikacja na Adroida i iOS poniżej wersji 1.05 i powyżej 1.05 nie oferuje połączenia poprzez USB dla tych systemów a tylko połączenie za pomocą Wi-Fi

Download EpocCam wersja darmowa Lite.


Wersja płatna EpocCam Pro

Skoro zainstalowaliśmy już sterowniki na komputerze aplikacje wgraliśmy na telefon czas sprawdzić jak to lata.

Połączenie na USB - Tylko Nokia

Nokia - podpinamy nasz kabel USB do telefonu i komputera, uruchamiamy EpocCam Viewer na komputerze. Telefon musi być w trybie Nokia PC Suite lub Ovi Suite.
Uruchamiamy EpocCam na telefonie
Klikamy przycisk Play jak na poniższym screenie

Naszym oczom powinien ukazać się obraz z naszego telefonu w oknie aplikacji na komputerze.

Połączenie poprzez Wi-Fi - Symbian, Android, iOS
Należy pamiętać o tym aby telefon był podłączony do tej samej sieci Wi-Fi.

Połączenie Iphone iOS / Android - PC

Uruchamiamy aplikacje na naszym telefonie na ekranie telefonu powinniśmy zobaczyć obraz jak na poniższym screenie.

Następnie uruchamiamy EpocCam Viewer na komputerze powinniśmy zobaczyć proces łączenia z urządzeniem. Jak na screenie.

Połączenie Nokia (Symbian) - PC

Uruchom EpocCam Viewer na komputerze i naciśnij przycisk Play. Na ekranie w programie na PC powinniśmy ujrzeć taki oto obraz.

Odpalamy aplikacje na telefonie zostanie wyświetlony monit z zapytaniem o połączenie bezprzewodowe. Użyj adresu, IP który został wyświetlony na komputerze. I to wszystko.

Bonus:

Streaming za pomocą telefonu. Zaznaczę od razu, że podam tylko jeden sposób a dokładnie przy pomocy telefonu Nokia N8 nie posiadam telefonu z Androidem ani iOS stąd nie mogę Wam powiedzieć czy wszystko działa na pozostałych dwóch systemach.

Oczywiście używamy programu Xsplit - jak nadawać na żywo dowiesz się poradnika umieszczonego tutaj na moim blogu

UWAGA: Aplikacja ma pewną wadę gdy używamy ją do nadawania na żywo w programie Xsplit. Mianowicie obraz jest odwrócony nie do góry nogami ale to co widzisz na ekranie telefonu po prawej jest po lewej :-)

Uruchamiamy EpocCam Viewer, łączymy z nim komórkę. Następnie w programie Xsplit dodajemy nasze źródło transmisji Add->Add Camera i wybieramy Kinoni Video Source. W Xsplicie zobaczymy obraz który możemy rozciągać. Ja polecam zrobić tak Add->Add Screen Arena i zaznaczyć obszar obrazu pokazany w aplikacji. Najlepsze wyjście oraz bez odwróconego obrazu. W EpocCam Viewer ustawiamy jakość (rozdzielczość) I to wszystko. Działa to na połączeniu przewodowym jak i bezprzewodowym.

Po co napisałem ten poradnik skoro wszystko jest pokazane na stronie producenta? Ot tak z nudów :) skoro już tu przyszedłem :) to se coś nabazgroliłem. Pozdrawiam i po więcej ciekawych rzeczy i tych mniej ciekawych zapraszam w niedalekiej przyszłości. 

internet hobby inne
reklama

Komentarze