RawTherapee 3.0 w wersji alpha

RawTherapee 3.0 w wersji alpha

Wojciech Cybulski
05.01.2010 18:06, aktualizacja: 05.01.2010 19:25

Ukazała się wczesna, rozwojowa wersja RawTherapee 3.0 - darmowej aplikacji przeznaczonej do odczytywania i edycji obrazów zapisanych w formacie RAW.

Wśród wprowadzonych nowości rzuca się w oczy całkowicie przeprojektowany interfejs programu oferujący karty, możliwość przetwarzania wsadowego obrazów, wyświetlanie 16-bitowych miniaturek i podgląd zmian w edytorze. W kolejnych wydaniach testowych twórcy chcą skupić się na zmianach algorytmu wprowadzając do aplikacji narzędzia przeznaczone do usuwania bad-pikseli, przeprowadzania korekcji perspektywy oraz nowe metody odszumiania. Twórcy RawTherapee zdecydowali się także na zmianę licencji na GPL i udostępnili kod źródłowy programu wszystkim zainteresowanym. Szczegóły dotyczące dalszego rozwoju RawTherapee oraz uwagi techniczne związane z wydaniem znajdziemy na stronie domowej projektu.

RawTherapee 3.0 alpha można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemu Windows i Linux. Przypominamy, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)