r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

realMyst 1.3.5

Strona główna Android Personalizacja Inne programy do personalizacji

realMyst to przeniesienie krain z kultowej gry przygodowej Myst do świata 3D. Epoki gry można swobodnie eksplorować, podążając własną ścieżką po wyspach świata Myst.

W grze można spoglądać w korony drzew Channelwood Age, przysiąść przy fontannie Selenitic Age, zwiedzić komnatą tronową Sirrusa albo przeczekać burzę w Stoneship Age. Krainy są wiernie odtworzone na podstawie oryginalnej gry, ale realistyczne i pełne naturalnych efektów, jak pluskająca woda, drzewa poruszane wiatrem czy zmiany pogody. Poza nimi znajduje się tu także dodatkowy świat Rim Age.

r   e   k   l   a   m   a

Do nowych światów została przeniesiona cała fabuła i interakcje z gry Myst, a także ścieżka dźwiękowa i dynamiczne, przestrzenne efekty dźwiękowe. Postęp w grze można zapisać jako zakładkę, w razie problemów można też skorzystać z podpowiedzi do łamigłówek.

Nawigacja została przygotowana specjalnie pod ekrany dotykowe (trzeba przytrzymać ekran by się przemieszczać, przesuwać by się obrócić), dzięki czemu interfejs gry nie odgradza gracza od wirtualnego świata. Są tu też bardziej zaawansowane możliwości ruchu, rozglądania się i interakcji z przedmiotami, co wyjaśnia tutorial.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Klasyczny Myst trafił na Androida: szansa na drugie życie kultowej przygodówki

7
ROZRYWKA 27.01.2017 | Maciej Olanicki

W roku 1993 miała premiera gry wielkiej, przełomowej i tajemniczej, Myst. Jej sukces był ogromny, o czym świadczyć mogą kolejne kontynuacje, a także wyniki sprzedażowe: do momentu premiery pierwszej części The Sims, Myst był najlepiej sprzedającą się grą komputerową w historii. A dziś możemy zatonąć w tajemnicy Mysta także na urządzeniach z Androidem. Mobilna wersja Mysta nosi nazwę realMyst powstała w wyniku kooperacji firmy Cyan, twórców klasycznego Mysta oraz Noodlecake, która przystosowała grę do urządzeń mobilnych. Mimo że w latach 90. produkcja zachwycała oprawą graficzną, to z całą…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.