Red Dead Redemption 2 na dwóch płytach Blu‑ray; ponad 100 GB w wersji na Xboksa

Źródło: Rockstar Games
Źródło: Rockstar Games
Piotr Urbaniak

20.10.2018 18:27, aktual.: 21.10.2018 16:38

Chyba każdy, widząc ogromny rozmach Red Dead Redemption 2, spodziewał się dużej wagi niniejszej produkcji. Jednak to, co właśnie ujawnił youtuber o pseudonimie KOFI, zdecydowanie przerasta oczekiwania większości. Mianowicie długo oczekiwany western od Rockstar Games zostanie wydany na dwóch płytach Blu-ray.

W opakowaniu z grą znajdziemy dwie płyty: Data Disc oraz Play Disc. Najprawdopodobniej zawartość pierwszej z nich trzeba uprzednio zainstalować, by później móc rozpocząć zabawę, korzystając już z drugiego nośnika.

Jest to o tyle cenna informacja, że wcześniej niemalże wszystkie gry bieżącej generacji, przekraczające swym rozmiarem pojemność dwuwarstwowej płyty Blu-ray, 50 GB, i tak wydawano na jednym tylko kompakcie. Pozostałe dane należało pobrać z internetu, co siłą rzeczy nie podobało się posiadaczom wolniejszych łącz.

Jak podaje deweloper, Red Dead Redemption 2 pochłonie 99 GB w wersji na PlayStation 4, a także 107 GB w wersji na Xboksa One. Z tym że na konsoli Sony niezbędne jest dodatkowych 50 GB na pliki tymczasowe, wymagane podczas instalacji.

*Red Dead Redemption 2 – premiera

Red Dead Redemption 2 to trzecia część westernowej serii Red Dead, a jednocześnie prequel znanego z PlayStation 3 oraz Xboksa 360 Red Dead Redemption* (1). Akcja produkcji osadzona jest w 1899 r., na Dzikim Zachodzie, gdzie graczom przyjdzie kontrolować postać Arthura Morgana – lokalnego watażki; prawej ręki bossa gangu, Dutcha van der Lindego.

Tytuł, wzorem hitowego GTA V, ma zaoferować graczom wciągającą historię i otwarty świat z mnóstwem pobocznych aktywności.

Premierę przewidziano na 26 października 2018 r., w wersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wydanie pecetowe nie zostało potwierdzone, stąd nie wiadomo, czy w ogóle się pojawi. Żadna z poprzednich odsłon nie wyszła na komputery osobiste.

Red Dead Redemption 2 - Official Launch Trailer

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)