Rejestracja na Imagine Cup 2012 rozpoczęta

Wojciech Cybulski

19.10.2011 22:27, aktual.: 20.10.2011 01:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ruszyła rejestracja na organizowany przez Microsoft konkurs Imagine Cup 2012. Finały przyszłorocznej, 10 edycji Imagine Cup odbędą się w Sydney w Australii.

Imagine Cup to organizowany przez Microsoft, największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W tym roku młodzi ludzie z całego świata zmierzą się w 5 kategoriach. Wśród nich znajdzie się projektowanie oprogramowania, projektowanie gier, technologie informatyczne, projektowanie aplikacji dla Windows Phone oraz tworzenie stron z wykorzystaniem technologii HTML5. Dodatkowo, polscy uczestnicy Imagine Cup 2012 będą mieli szansę na skomercjalizowanie projektów utworzonych w ramach nowej ścieżki Imagine Cup Venture, która powstała przy współpracy z parkiem technologicznym MMC Brainville.

Warto przypomnieć, że studenci z Polski już wielokrotnie stawali na podium Imagine Cup. W tegorocznej edycji nasi rodacy zwyciężyli w kategorii aplikacji webowych - dokonał tego zespół studentów z Poznania. Polacy wywalczyli także drugie miejsce w kategorii IT oraz trzecią lokatę w kategorii interoperacyjności. Łącznie w finałach Imagine Cup 2011 wzięło udział 400 studentów z 70 krajów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)