Reset Firefox — magiczna różdżka do przywracania ustawień

Reset Firefox — magiczna różdżka do przywracania ustawień

15.05.2012 11:30

Rozwiązywanie problemów w Firefoksie to istna krucjata. O ile znajdowanie przyczyny problemów jest właściwe, słuszne i zasługuje na pochwałę, w praktyce wygląda to tak, że najpierw sprawdzamy aktualizacje, potem wyłączamy wtyczki, dodatki, tworzymy nowy profil, włączamy część wtyczek… i tak aż znajdziemy winowajcę. Zdaniem Michaela Verdiego, który opisał cały proces na blogu, żaden śmiertelnik nie ma czasu, umiejętności i cierpliwości, żeby się przez to przegryźć, zwłaszcza że część błędów nie daje się powtórzyć.

Kiedy przeglądarka zwolni lub ma problemy ze stabilnością, łatwiej jest zmienić ją na inną, niż maltretować się z wolnym lub sypiącym błędami Firefoksem, a tym bardziej próbować go naprawić w 26 krokach. Dlatego też w głowach deweloperów Firefoksa pojawiła się opcja przywrócenia przeglądarki do ustawień domyślnych po instalacji z zachowaniem zakładek, haseł, ciasteczek czy danych formularzy. Pierwszą implementację tej opcji znajdziemy w becie Firefoksa 13 jako przycisk „Reset Firefox” na stronie z informacjami o rozwiązywaniu problemów (about:support).

Zdaniem Verdiego, ten przycisk działa jak czarodziejska różdżka — bez marnowania czasu otrzymujemy świeżą instalację Firefoksa, która nadal przechowuje wszystkie dane użytkownika. W przyszłości przycisk będzie bardziej wyeksponowany, aby można było szybko się do niego dostać w kryzysowej sytuacji i naprawić Firefoksa jednym kliknięciem. W planach jest również danie użytkownikom możliwości przywrócenia ustawień jeśli przeglądarka nie uruchomi się trzy razy pod rząd oraz, w przypadku systemu Windows, podczas ponownej instalacji Firefoksa.

Najnowszą wersję beta Firefoksa 13 można pobrać dla systemów Windows, Linux i OS X z naszego portalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)