Retro ThinkPad: Lenovo szykuje biznesowego laptopa w „starym stylu”

Retro ThinkPad: Lenovo szykuje biznesowego laptopa w „starym stylu”

Retro ThinkPad: Lenovo szykuje biznesowego laptopa w „starym stylu”
15.09.2017 12:36, aktualizacja: 15.09.2017 14:14

Przed nastaniem MacBooków Pro tylko ze złączami USB Type-C, laptopy skierowane dla bardziej wymagającego klienta nastawione były na dużą liczbę złączy oraz praktyczność, a nie przede wszystkim zgrabny wygląd. Wśród urządzeń biznesowych jedną z najważniejszych serii była ThinkPad należąca do IBM, a później przejęta przez Lenovo. Dla wszystkich tęskniących za klasycznymi, tymi podobno najlepszymi modelami ThinkPadów, mamy dobrą wiadomość.

Linia ThinkPad słusznie przez wielu uważana była za ikonkę notebooka biznesowego. Laptopy te charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością czarnej obudowy, TrackPointem mającym wiele przewag nad płytką dotykową i wygodną klawiaturą. Nie można było im odmówić również funkcjonalności i mocy obliczeniowej.

Dla wszystkich tęskniących za klasycznymi konstrukcjami ThinkPadów, mamy dobre wieści – Lenovo zamierza wydawać laptopa Retro ThinkPad. Nie mamy do czynienia tylko z samą informacją, bowiem na serwery Lenovo zostało wgrane zdjęcie przedstawiające tego laptopa. Zostało ono odnalezione przez użytkowników Reddita, po czym szybko zniknęło ze strony chińskiego producenta, co można uznać za potwierdzenie prawdziwości opublikowanego zdjęcia.

Obraz

Na zdjęciu mającym przedstawiać Retro ThinkPada widzimy wiele nawiązań do bardziej klasycznych konstrukcji, jednakże już ramki wokół ekranu wyglądają na mniejsze, a sam laptop ma być zauważalnie szczuplejszy. Oczywiście w środku znajdą się nowe wnętrzności, mające zapewnić wydajność na wysokim poziomie.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale doniesienia mówią, że Retro ThinkPad pojawi się jeszcze w tym roku – by uczcić 25-lecie istnienia marki. Nieoficjalne informacje wspominają również o cenie, która niestety może być bardzo wysoka i wynosić nawet 5000 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)