Revolut umożliwi inwestowanie za darmo. Zastąpił nam kantor, zastąpi też brokera

Revolut umożliwi inwestowanie za darmo. Zastąpił nam kantor, zastąpi też brokera07.06.2018 10:04

Aplikacja finansowa Revolut zanotowała już 2 miliony aktywnych użytkowników w Europie i nie zwalnia tempa. Po wprowadzeniu wirtualnych i plastikowych kart, ubezpieczeń podróżnych i ubezpieczeń urządzeń przyszła pora na inwestycje. Revolut będzie nie tylko tanim kantorem, ale i darmowym brokerem.

Revolut uruchomi globalną platformę inwestycyjną do handlowania akcjami i nie zamierza pobierać prowizji od transakcji, podczas gdy tradycyjny broker pobiera nawet 5 zł za każdą transakcję. Aplikacja pozwoli inwestować w akcje spółek znanych na całym świecie, jak Apple czy Amazon, nie dokładając do interesu. Celem brytyjskiej firmy jest całkowita zmiana reguł gry. Inwestowanie ma być tanie i dostępne dla wszystkich, choć oczywiście nie będzie dużo łatwiejsze. Niemniej jednak dzięki Revolutowi nie będziemy musieli czytać nudnych tutoriali, fatygować się do towarzystwa inwestycyjnego, przechodzić przez formalności internetowe, użerać się z nieintuicyjnym interfejsem narzędzi brokerskich ani wydawać części oszczędności na prowizje dla brokera. Wszystko będzie można zrobić w aplikacji Revolut, nie ruszając się z domu.

Na początek Revolut pozwoli nam analizować kursy akcji i inwestować w spółki notowane na giełdach Wielkiej Brytanii i USA. Drugą opcją będą fundusze ETF (bardzo podobne do funduszy indeksowych). Polega to na inwestycjach nie w konkretne spółki, ale w indeksy, notowane na giełdzie. Ten sposób inwestowania cieszy się opinią bardziej opłacalnego na dłuższą metę, ułatwia dywersyfikację i jest łatwiejszy, ale też bardziej nudny niż aktywne inwestowanie w akcje.

Revolut potwierdził, że najwięcej klientów ma w rodzimej Wielkiej Brytanii. Drugim i trzecim największym rynkiem dla niego są Francja i Polska. W ciągu ostatniego roku liczba klientów Revolut wzrosła o 300%, Między innymi dzięki wejściu na polski rynek. Liczba transakcji przeprowadzonych przez Revolut sięga 100 milionów miesięcznie, a ich kwota to w sumie ponad 2 miliardy dolarów. W najbliższych miesiącach Revolut wejdzie do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Singapuru.

Warto wypróbować Revolut zwłaszcza jeśli wybieracie się na zagraniczne wakacje. Aplikację dla Androida i iOS-a znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)