RIAA wygrywa proces z Lime Group

13.05.2010 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański sąd przyznał rację organizacji RIAA, która oskarżyła twórców programu LimeWire o naruszenie praw autorskich. Za pomoc w nielegalnym rozpowszechnianiu muzyki producent może słono zapłacić.

LimeWire to popularny klient sieci Gnutella dla systemów Windows, Mac OS X i Linux, który umożliwia wymianę nagrań muzycznych, filmów i oprogramowania komputerowego. Oferuje takie funkcje jak multiwyszukiwanie w zakładkach, automatyczne określanie najszybszego źródła do pobierania, ustawianie proxy, wznawianie transferów, ustawianie limitów transferu, banowanie użytkowników, integracja z iTunes itp. Zdaniem zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki, RIAA, LimeWire narusza prawo umożliwiając ściąganie pirackich wersji plików. Jak podaje Reuters, sąd w Nowym Jorku przychylił się do zdania organizacji i wydał wyrok, według którego firma Lime Group i jej założyciel Mark Gorton popełnili przestępstwo.

W 59-stronicowym oświadczeniu sąd stwierdził, że 98% plików, których poszukiwali za pomocą LimeWire internauci było chronionych prawami autorskimi, a ich udostępnienie w Sieci było bezprawne. Jednocześnie sędzia Kimba Wood odrzuciła usprawiedliwienia przedstawicieli Lime Group, którzy starali się podważyć przedstawione badania. Jak stwierdził Mitch Bainwol, prezes RIAA, wyrok może stać się precedensowy w walce z twórcami programów umożliwiających dzielenie się nielegalnymi plikami w Internecie. Zdaniem serwisu CNET, organizacja może zażądać nawet 150 tys. dolarów za każdy zarejestrowany materiał, który został nielegalnie udostępniony za pośrednictwem LimeWire.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także