Roaming w UE: Play z pełnym Roam Like At Home, T-Mobile z częściowym

Roaming w UE: Play z pełnym Roam Like At Home, T-Mobile z częściowym

Roaming w UE: Play z pełnym Roam Like At Home, T-Mobile z częściowym
13.06.2017 13:14, aktualizacja: 13.06.2017 14:57

Play w pełni realizuje zasadę Roam Like At Home. Klienci fioletowego operatora będą więc mogli na terenie Unii Europejskiej korzystać z ofert Play tak, jak w kraju. Będzie to prawdziwe Roam Like At Home, podobnie jak w przypadku oferty Orange. T-Mobile natomiast wprowadził usługę tylko częściowo, ograniczając się do wybranych taryf. W przypadku oferty Plusa pojawiają się głosy niezadowolonych klientów.

Zacznijmy od Play, który przygotował do swoich klientów świetną wiadomość. Od 15 czerwca 2017 r. wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety, mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Także wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat, a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu.

W przypadku ofert abonamentowych Play ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta klient. Na przykład w ofercie Formuła Duet M Klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE, a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMS-ów a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM. W przypadku klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

T-Mobile by być równie atrakcyjny dla klientów jak Orange i Play, także zapowiedział zmiany w swojej ofercie roamingowej. Różowy operator poinformował, że pakiet głosowy, SMS i MMS w taryfach T będzie obowiązywał także na terenie innych państw Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o pakiet danych, to będzie on przedstawiał się następująco:

  • T1: 1,55 GB w UE dla pakietu 2GB, 2,05 GB w UE dla pakietu 5 GB, 2,55 GB w UE dla pakietu 10GB oraz 3,1 GB w UE dla pakietu bez limitu danych.
  • T2: 2,55 GB w UE dla pakietu 5 GB, 3,1 GB w UE dla pakietu 10GB oraz 3,6 GB w UE dla pakietu bez limitu danych.
  • T3: 3,6 GB w UE dla pakietu 10GB oraz 4,1 GB w UE dla pakietu bez limitu danych.

Jeśli zakupimy do taryfy T usługi Supernet Video, to pakiet danych zostanie powiększy o dodatkowe 0,25 GB w przypadku opcji DVD lub o 0,75 GB przy opcji HD. Z kolei dla klientów korzystających z ofert specjalnych T – Superduet czy Zestaw 3w1, pakiet danych na terenie UE będzie uzależniony od wysokości abonamentu.

Plus również przedstawi nowe cenniki w roamingu w Unii Europejskiej. W oficjalnym komunikacie czytamy, że:

  • Zmianie ulegają wskazane w poniżej zamieszczonych cennikach ceny następujących usług w roamingu w obrębie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu: wykonanie połączenia, odebranie połączenia, wysłanie SMS, wysłanie lub odebranie MMS, transmisja danych.
  • W przypadku połączeń wychodzących, SMS oraz MMS realizowanych w roamingu w obrębie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu ceny ulegają obniżeniu do poziomu cen jednostkowych za korzystanie z tych usług w kraju, wskazanych w poniżej zamieszczonych cennikach.
  • W przypadku połączeń przychodzących w roamingu w obrębie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu, cena ulega obniżeniu, do poziomu cen jednostkowych za korzystanie z tej usługi w kraju, wskazanych w poniżej zamieszczonych cennikach, w ramach przyznanego okresowego limitu (limit roamingowy), po przekroczeniu którego do ceny doliczana jest dopłata, określona na podstawie Rozporządzenia.

Cenniki znajdziecie na stronie Plusa. Nie brakuje głosów, że ten operator przygotował najmniej atrakcyjną ofertę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)