Roaming w UE: T-Mobile jednak z pełnym Roam Like At Home

Roaming w UE: T-Mobile jednak z pełnym Roam Like At Home

Roaming w UE: T-Mobile jednak z pełnym Roam Like At Home
15.06.2017 14:50, aktualizacja: 16.06.2017 12:58

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że Play w pełni zrealizuje zasadę Roam Like At Home. W związku z tym klienci fioletowego operatora będą więc mogli na terenie Unii Europejskiej korzystać z ofert Play tak, jak w kraju. Okazuje się, że T-Mobile także wprowadzi zmiany w roamingu dla wszystkich swoich klientów, a nie częściowo, jak wcześniej wskazywały informacje.

W oficjalnym komunikacie T-Mobile czytamy, że od 15 czerwca wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z roamingu w UE zgodnie z zasadą Roam Like At Home. Na wakacjach czy w podróży służbowej rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet będą rozliczane także z pakietów krajowych. Użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać również w roamingu w UE.

Warto zaznaczyć, że w T-Mobile zmiany dotyczą zarówno abonentów jak i klientów usług na kartę. Oznacza to, że w T-Mobile wszyscy użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać w całej Unii Europejskiej. W przypadku pakietów danych w roamingu w UE, główną zasadą jest, że im wyższy abonament czy opłata za usługi telekomunikacyjne zawierające pakiet danych, tym większy jest pakiet danych, z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty. Nowe cenniki roamingowe obowiązuje od 15 czerwca 2017 roku znajdzie na stronie T-Mobile.Co prawda cenniki Plusa były dostępne już wcześniej. Jednakże dziś operator opublikował swój komunikat prasowy. 15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych. Dokładny opis zmian oraz cenniki znajdziecie na stronie Plusa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)