Roamit: darmowe przesyłanie plików i linków między Windowsem i Androidem

Roamit: darmowe przesyłanie plików i linków między Windowsem i Androidem

Roamit: darmowe przesyłanie plików i linków między Windowsem i Androidem
30.12.2017 13:14

Czasem dobrze jest mieć te same pliki i strony na wszystkich komputerach i smartfonach. Korzystając z urządzeń jednego producenta zwykle można to robić bez problemu, ale kiedy w grę wchodzi połączenie Windowsa i Androida, bywa różnie. Odpowiedzią są takie aplikacje jak Roamit, dostępne dla Windowsa 10 jako UWP (na PC i urządzenie mobilne) i dla Androida. Roamit jest od piątku aplikacją zupełnie darmową i otwartoźródłową.

Roamit działa podobnie do funkcji Continue on PC, pozwalającej przesyłać dane z urządzeń z Androidem i iOS-em na komputer z Windowsem 10. Warunkiem jest korzystanie z aplikacji Microsoftu (Cortana, Edge, Microsoft Launcher) na urządzeniu mobilnym, co nie każdemu odpowiada. Ponadto Continue on PC daje tylko część możliwości dostępnych w Roamit.

Aplikacja Roamit pozwala między innymi przesyłać pliki między PC i urządzeniami mobilnymi bez zakładania kont na wirtualnych dyskach i pośrednictwa chmury. Niestety nie obejdzie się zupełnie bez logowania, gdyż po pierwszym uruchomieniu Roamit poprosi o dostęp do konta Microsoft i informacje o przypisanych do niego urządzeniach. Jednak do transmisji plików wykorzystana zostanie domowa sieć Wi-Fi, dzięki czemu dane zostaną przesłane szybko i bez nadgryzania limitu danych internetu mobilnego. Ponadto nie trzeba do tego uruchamiać aplikacji – można skorzystać z systemowych mechanizmów udostępniania albo z menu kontekstowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto Roamit pozwala otwierać na innych urządzeniach czytane aktualnie strony. Co ważne, nie trzeba na nich korzystać z Microsoft Edge. Aplikacja zadba o uruchomienie domyślnej przeglądarki na każdym z systemów. Można zintegrować Roamit z Chromem i Firefoksem na Windowsie z pomocą rozszerzeń, na Androidzie Chrome nie wymaga instalowania żadnych dodatków, a ponadto udostępnianie linków działa też z Xboksem One. Wisienką na torcie jest możliwość współdzielenia linków i zawartości schowka między urządzeniami, nawet jeśli nie są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Ten mechanizm można włączyć w ustawieniach Roamit na Windowsie 10.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Roamit dla Windowsa 10 i Androida znajdziecie w naszej bazie programów. Kod źródłowy obu wersji został udostępniony na GitHubie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)