Robisz zdjęcia smartfonem? Sprawdź nowe lampy błyskowe Asusa

Robisz zdjęcia smartfonem? Sprawdź nowe lampy błyskowe Asusa

Robisz zdjęcia smartfonem? Sprawdź nowe lampy błyskowe Asusa
10.03.2015 15:56, aktualizacja: 11.03.2015 11:10

Lampy doświetlające w smartfonach rzadko są zadowalające i tylko nieliczne modele mogą pochwalić się przyjemną barwą światła i mocą pozwalającą zrobić dobre zdjęcie grupie osób. O takich możliwościach, jak regulacja mocy i kąta padania światła można w zasadzie zapomnieć, chyba że sięgniemy po dodatkowe gadżety. A tych nie brakuje. Podczas Tajwańskiej premiery ZenFone'a 2 swoje podejście do sprawy zaprezentowała firma Asus.

Oprócz odświeżonego smartfonu zaprezentowany został tam także ZenFlash (po prawej) – malutka zewnętrzna lampa błyskowa, oferująca sporą moc. W okrągłej obudowie została umieszczona ksenonowa lampa błyskowa, porównywalna do tych montowanych w kompaktowych aparatach fotograficznych. Moc lampy została określona jako 400-krotnie większa od wbudowanej w ZenFone'a diody, ale to marny punkt odniesienia. Lampę można przymocować do obudowy smartfonu, stosowny przedłużacz powinien także umożliwić trzymanie jej w pewnej odległości od obiektywu. Na razie jej cena nie jest znana, ale nie wygląda na szczególnie drogi dodatek – analogiczny iXe-flash dla iPhone'a można kupić nawet za 29 dolarów,

Engadget
Engadget

Co ważne, lampa ma własny akumulator i nie będzie zwiększać zużycia energii przez smartfon. Do ZenFone'a (i prawdopodobnie także innego smartfonu, o ile obsłuży on urządzenia podłączane przez USB OTG) można ją podłączyć przez złącze USB.

Asus zaprezentował dziś także LED-ową lampę LolliFlash (na zdjęciu po lewej), która może konkurować z Xtension VIBE, czyli świetnie zapowiadającą się lampą do samolubek od Lenovo. W malutkiej obudowie znalazła się podwójna lampa LED-owa, emitująca dwie barwy światła (dual-tone, podobnie jak w niektórych smartfonach). Jednak o ile wynalazek Lenovo wymaga komunikacji z aplikacją aparatu przy robieniu zdjęcia, odpowiednik Asusa po prostu trzeba włączyć przed naciśnięciem spustu migawki. Jeśli barwa światła nie będzie pasowała do nastroju zdjęcia, można jak za starych czasów sięgnąć po jeden z kolorowych filtrów, który może także stanowić etui ochronne dla małej lampy.

Lenovo Xtension VIBE SF100
Lenovo Xtension VIBE SF100

Lampa firmy Lenovo jest bardzo solidnie wykonana i kosztuje zaledwie 30 dolarów. Odpowiednik Asusa z pewnością nie będzie droższy.

Jeśli ktoś szuka lampy uniwersalnej, którą podłączy zarówno do smartfona z Androidem, iPhone'a, jak i aparatu fotograficznego, może sięgnąć po iBlazr – 4-diodową lampę, którą można zamontować w gnieździe na słuchawki smartfonu, a także na stopce aparatu dzięki specjalnej przejściówce. Lampa emituje światło o temperaturze 5600 K i jest w stanie oświetlić kąt 70° przed sobą. Akumulator wystarczy na około 500 błysków lub od pół do 3 godzin ciągłego świecenia, zależnie od potrzebnej mocy (16-120 Luxów na odległość 1 m). Lampa kosztuje 39 dolarów, można także dokupić do niej komplet kolorowych dyfuzorów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście można także sięgnąć po smartfon z ksenonową lampą błyskową lub ciekawym rozwiązaniem diodowym. Tu na myśl przychodzą od razu Galaxy Zoom K i Lumia 1020. Warto zwrócić też uwagę na pierścieniową lampę w Motoroli Moto X, ale tam niestety aparat nie dorasta do lampy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)