Rodzima karcianka Earthcore: Shattered Elements debiutuje na Androidzie

Rodzima karcianka Earthcore: Shattered Elements debiutuje na Androidzie

Rodzima karcianka Earthcore: Shattered Elements debiutuje na Androidzie
Paweł Piskurewicz
22.07.2015 09:15, aktualizacja: 22.07.2015 09:32

Sukces Hearthstone’a sprawił, że gatunek kolekcjonerskich gier karcianych zaczął przeżywać drugą młodość. Wśród wielu kolejnych klonów Magic: The Gathering oraz wspomnianej już karcianki Blizzarda pojawiają się też tytuły z oryginalnym i świeżym podjeściem do rozgrywki. Jednym z nich jest właśnie Earthcore: Shattered Elements. Po dobrze przyjętej wersji iOS (średnia ocen 5.0) przyszła pora na premierę dla urządzeń z systemem Android.

Trzon zabawy oparto na prostych zasadach znanych z gry papier, kamień nożyce, tu zastąpionych żywiołami wody, ognia i ziemi. Woda zwalcza ogień, ogień zwalcza ziemię, a ziemia pochłania wodę. To te trzy elementy decydują o tym, która karta wygrywa konfrontację. Nie mamy tu znanych z wielu innych gier współczynników siły ataku oraz obrony. Same żywioły to jednak tylko podstawa rozgrywki, tym co ją napędza są zdolności naszych kart. Za ich pomocą możemy zmieniać żywioły, przenosić karty, zwiększać obrażenia, zmniejszać ryzyko, dezaktywować zdolności przeciwnika, zamieniać się z nim kartami i wiele, wiele więcej. O ilości zadanych przeciwnikowi obrażeń decydują punkty ryzyka pokonanej karty. Są one tym większe im potężniejszymi zdolnościami dysponuje stronnik. Co więcej, mamy możliwość tworzenia swoich kart dzięki postaciom bohaterów.

[PL] Earthcore: Shattered Elements - Pobierz teraz (Android & iOS)

Więcej o samej rozgrywce i jej specyficznych elementach wspominaliśmy przy okazji opisu wersji dla iOS. Warto przypomnieć, że gra poza możliwością walki z żywym przeciwnikiem (trzy tryby gry) oferuje również rozbudowaną kampanię dla jednego gracza. Od niedawna co tydzień odbywają się także specjalne turnieje, w ramach których można wygrać dodatkowe karty, złoto czy też diamenty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niezmiennie zaletą gry jest dobrze pomyślany system mikropłatności. Dodatkowe fundusze jak i karty możemy zdobyć na wiele różnych sposób, nie spotkamy tu ściany z mikropłatności i mechanizmów Pay2Win. Oczywiście nie oznacza to, iż wszystko jest łatwo osiągalne. Aby uzbierać na najdroższy pakiet należy poświęcić trochę czasu grze, a systematyczność zapewni nam lepsze zyski.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wraz z wydaniem dla Androida stworzono uniwersalny system przenoszenia kont. Niestety edycja dla iOS jeszcze go nie wspiera, odpowiednia aktualizacja ma się pojawić na dniach. Grę polecamy każdemu miłośnikowi karcianek, zwłaszcza tym, którym tradycyjne mechanizmy znane z Magic: The Gathering czy też Herathstone'a leko się przejadły. Do już dostępnych wersji dla iOS i Androida w tym roku powinna dołączyć także edycja PC (Windows i OS X).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)