Rossgram to rosyjska odpowiedź na Instagram. Premiera już o 20:00

Rossgram to rosyjska odpowiedź na Instagram. Premiera już o 20:00

Rossgram ma zastąpić Instagram na terenie Rosji
Rossgram ma zastąpić Instagram na terenie Rosji
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Karolina Kowasz
28.03.2022 16:44, aktualizacja: 28.03.2022 19:31

Ze względu na zawieszenie serwisu Instagram na terenie Rosji, na tamtejszym rynku pojawiła się nisza, którą postanowili zapełnić twórcy usługi Rossgram. Nowa sieć społecznościowa obiecuje intuicyjny interfejs, kusi dużymi możliwościami i prostymi warunkami korzystania.

Serwis Rossgram obiecuje, że do korzystania z niego nie będzie konieczny VPN, a sami użytkownicy nie muszą się obawiać żadnych ograniczeń— możliwe będzie zalogowanie się z dowolnego miejsca w Rosji. Podobnie jak w przypadku Instagrama, serwis społecznościowy zapewni wszystkie możliwości komunikacji, prowadzenia biznesu, fotoblogowania czy tworzenia własnego, dedykowanego kontentu.

Prosta obsługa

Co ciekawe, twórcy projektu postawili na drogę komunikacji, w której zapewniają o prostocie korzystania z serwisu i jego intuicyjności. Z materiałów, które zostały opublikowane wynika, że użytkownicy nie muszą przyzwyczajać się do niezrozumiałych słów i szukać odpowiednich przycisków - interfejs jest tak prosty i zrozumiały, jak to tylko możliwe.

Za całym projektem mają zaś stać dwie osoby Zobov Alexander i Filimonov Kirill, dwóch inwestorów, którzy dotychczas zajmowali się marketingiem oraz działaniami biznesowymi w różnych częściach świata. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie zawodowe oraz fakt, że oboje pracują lub wykładają za granicą, wydaje się nieco niepokojące, że panowie postanowili wykorzystać okazję, jaką dały im sankcje wprowadzone przez Rosję na zachodnie media społecznościowe.

Wielu użytkowników internetu już teraz zgłasza swoje zastrzeżenia co do etyczności całego projektu. Na Twitterze można znaleźć w dyskusje, w których twitterowicze planują masowe zalewanie nowego serwisu społecznościowego informacjami na temat wojny w Ukrainie. Nie wiadomo jeszcze jak do tego rodzaju postów podejdą właściciele Rossgramu oraz ewentualna moderacja, która zapewne zostanie zatrudniona.

Premiera już dzisiaj

Rossgram ma zostać uruchomiony jeszcze dziś, tj. 28 marcca 2022 roku, około godziny 20:00 CEST (21:00 w Moskwie). W pierwszej kolejności, serwis ma być dostępny dla partnerów, którzy zgłosili się wcześniej (m.in. sponsorów, inwestorów oraz pracowników mediów). Jak wynika z informacji dostępnych już teraz na oficjalnej stronie, dopiero z czasem będą mogli do niego dołączyć regularni użytkownicy.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie