Routery Netgear z lukami bezpieczeństwa. Musisz pobrać aktualizację

Routery Netgear z lukami bezpieczeństwa. Musisz pobrać aktualizację

Ethernet
Ethernet
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
03.07.2021 11:54

Właściciele routerów Netgear z serii DGN-2200v1 muszą zainteresować się aktualizacją ich oprogramowania. W poprzedniej wersji wykryto 3 luki, których wykorzystanie pozwala ominąć zabezpieczenia, przejąć routery i odczytać dane uwierzytelniające.

Ogólnikowo problem został opisany w notatce bezpieczeństwa na stronie Netgear. Chodzi o podatności, którym przypisano kody PSV-2020-0363, PSV-2020-0364 oraz PSV-2020-0365. Luki nie zostały oznaczone numerami CVE. Jak podaje Netgear, problem dotyczy routerów z serii DGN2200v1, które korzystają z oprogramowania starszego niż v1.0.0.60. Co ciekawe problem pomógł zidentyfikować Microsoft, co szczegółowo pisał w swoim wpisie na blogu.

Właściciele zagrożonych routerów Netgear z niezaktualizowanym oprogramowaniem są zachęcani, by jak najszybciej zainstalować najnowszy firmware. By to zrobić, należy odwiedzić stronę Netgear Support, a tam odnaleźć swój model routera, przejść do sekcji pobierania i wybrać najnowszy plik, którego nazwa zaczyna się od "Firmware Version" w sekcji "Current Versions". Później należy postępować według instrukcji instalacji dla konkretnej wersji oprogramowania i urządzenia.

Co ciekawe, opisywany firmware do routerów Netgear, który pozbawiony jest wad, jest już dostępny dla użytkowników od dłuższego czasu. Możliwe więc, że niektórzy zdążyli już pobrać najnowsze oprogramowanie, a wówczas opisywany problem nie powinien ich już dotyczyć. Pozostali są wzywani do szybkiego działania, aby uniknąć nieprzyjemności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)