Rozszerzenie dla Firefoksa pomoże ci opanować bałagan w zakładkach

Rozszerzenie dla Firefoksa pomoże ci opanować bałagan w zakładkach

Rozszerzenie dla Firefoksa pomoże ci opanować bałagan w zakładkach
14.03.2018 16:29, aktualizacja: 14.03.2018 23:10

Poskromienie bałaganu w zakładkach zebranych w Firefoksie nie musi zajmować dużo czasu. Warto skorzystać z rozszerzenia Bookmarks Organizer, wydanego właśnie w nowej wersji ze sporą porcją poprawek.

Bookmarks Organizer to rozwijane od końca ubiegłego roku rozszerzenie typu WebExtension dla nowych wydań Firefoksa. Wersja 2.0 działa z Firefoksem 59. Zadaniem rozszerzenia jest znajdowanie zakładek, które mogą sprawiać problemy, a więc zawierających przekierowania, błędne adresy albo duplikatów w różnych folderach z zakładkami. By to zrobić, po uruchomieniu rozszerzenia należy uruchomić sprawdzanie zakładek.

350211542501058497

Rozszerzenie wyświetli liczbę sprawdzonych zakładek z podziałem na takie zawierające błędy (oznaczone na czerwono) i generujące ostrzeżenia (żółte). Wyniki analizy mogą być długie, ale można je przeszukiwać i filtrować.

Każda z pozycji będzie oznaczona kolorem odpowiednim dla problemu. Przy każdej z nich znajdziemy też możliwości naprawienia – na przykład usunięcia takiej z niedziałającym odnośnikiem albo zmiany pustego opisu. W wielu przypadkach rozszerzenie jest w stanie samo poprawić odnośniki prowadzące do stron z przekierowaniem, jednak z doświadczenia wynika, że nie zawsze sobie z tym radzi.

350211542501255105

Zmiany w nowej wersji obejmują między innymi zabezpieczenie przed sprawdzaniem zbyt wielu zakładek jednocześnie, co skutkowało problemami z wydajnością. Skanowanie trwa dłużej, ale zobaczymy mniej błędnych diagnoz (w zasadzie nie zobaczyliśmy ani jednej, ale mogą się trafić w większym katalogu). Ponadto rozszerzenie w końcu nauczyło się ignorować separatory, umieszczane między zakładkami na listach. Konflikty można rozwiązywać skrótem Shift+F11

Rozszerzenie Bookmarks Organizer 2.0 można zainstalować w Firefoksie 59. Polecamy je w szczególności osobom mającym dużą kolekcję zakładek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)