Rusza cykl „Samsung. 20 lat w Polsce” – przyjrzymy się koreańskiemu widzeniu naszego kraju

Rusza cykl „Samsung. 20 lat w Polsce” – przyjrzymy się koreańskiemu widzeniu naszego kraju

Rusza cykl „Samsung. 20 lat w Polsce” – przyjrzymy się koreańskiemu widzeniu naszego kraju
19.05.2016 10:32

20 lat temu Samsung zadebiutował na naszym rynku. Firma, której początki sięgają lat trzydziestych zeszłego stulecia, kiedy to handlowała ręcznie robionym makaronem, do nas przybyła już jako jeden z największych przemysłowych potentatów planety. Z okazji tego dwudziestolecia Koreańczycy przygotowują cykl tekstów „Samsung. 20 lat w Polsce”, w którym przedstawią, jak zmieniały się z ich perspektywy różne obszary życia w Polsce, takie jak moda, sztuka, kuchnia, nauka i technika.

Koreański czebol szybko wyrósł na jednego z największych dostawców sprzętu wykorzystywanego w codziennym życiu Polaków, od smartfonów po pralki i lodówki – perspektywa ta musi być więc ciekawa. Firma nie ograniczała się jednak tylko do sprzedaży, wspierała też u nas instytucje kulturalne i edukacyjne, a nawet prowadziła w swoim Centrum Badawczo-Rozwojowym prace nad rozwiązaniami, które wpływały na postęp techniczny na całym świecie.

Mniej tu chodzi o parametry sprzętowe, bardziej o coś, co można nazwać antropologią techniki, to, jak sprzęt był używany przez człowieka. Samsung przypomina, że z jego sprzętem zmieniały się trendy kulinarne, oglądano najważniejsze transmisje telewizyjne, rozmawiano o istotnych chwilach i uwieczniano je kamerami smartfonów.

Cykl „Samsung. 20 lat w Polsce” ma być więc tematycznym zestawieniem 20 najważniejszych momentów z 20 lat firmy w Polsce na tle widocznego w tym dwudziestoleciu postępu. Będziemy tę perspektywę Samsunga śledzić uważnie – i dla Was konfrontować z trendami i warunkami tego okresu historii, by zobaczyć i zrozumieć unikalną jednak biznesową i technologiczną strategię koreańskiej firmy, znanej ze wszystkiego – ale zarazem chyba z niczego konkretnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)