Ruszyła obowiązkowa aktualizacja Skype'a – Microsoft przedstawia listę nowości

Ruszyła obowiązkowa aktualizacja Skype'a – Microsoft przedstawia listę nowości

Ruszyła obowiązkowa aktualizacja Skype'a (depositphotos)
Ruszyła obowiązkowa aktualizacja Skype'a (depositphotos)
Oskar Ziomek
03.11.2018 10:22, aktualizacja: 03.11.2018 14:40

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wraz z początkiem listopada ruszyła obowiązkowa aktualizacja klasycznej edycji komunikatora Skype do wersji oznaczonej numerem 8. Microsoft dość długo przymierzał się do takiego ruchu, który od początku spotykał się z krytyką osób przyzwyczajonych do interfejsu i możliwości Skype'a Classic. Początkowo obowiązkową aktualizację zapowiadano na koniec wakacji, ale z powodu niezadowolenia użytkowników, realizacja pomysłu została przesunięta na (wtedy jeszcze nieokreślony) późniejszy termin.

Konkrety pojawiły się pod koniec września. Microsoft wrócił do tematu i zapowiedział, że aktualizacja do Skype'a 8 będzie obowiązkowa i użytkownicy będą ją musieli przeprowadzać począwszy od pierwszych dni listopada. Tak faktycznie się dzieje, ale warto dodać, że instalacja nowej wersji nie jest wymuszana u wszystkich jednocześnie i została rozłożona na kilka najbliższych miesięcy. Aktualizację można również wykonać ręcznie w każdej chwili (i tak jest nieunikniona), pobierając nowego Skype'a chociażby za pośrednictwem naszego katalogu.

Skype 8 – najnowsze zmiany

Jeśli dotychczas korzystanie z nowego Skype'a było problemem z powodu jego funkcjonalności, warto przyjrzeć się zmianom, które pojawiły się w ostatnim czasie w programie. Jest ich dość dużo, a garścią informacji o ostatnich nowościach podzielił się na łamach Twittera Peter Skillman z zespołu Skype'a.

W komunikatorze pojawiły się między innymi następujące funkcje: obsługa przeciągania i upuszczania na etapie udostępniania plików, możliwość wyciszania lub usuwania poszczególnych uczestników grupowej rozmowy, nowe ustawienia związane z powiadomieniami, opcja wyboru zachowania klawisza Enter (może wysyłać wiadomość lub dodawać nową linię), wyszukiwarka działająca wewnątrz danej konwersacji, możliwość zmiany wielkości tekstu, zaawansowane ustawienia kamery, możliwość wyłączenia automatycznego podglądu linków i nie tylko.

Jak widać, twórcy zrealizowali więc szereg funkcji, które zapowiadane były jeszcze we wrześniu, ale na tym działania się nie kończą. Zespół ma w planach kolejne udoskonalenia programu, o których można przeczytać w tabeli zamieszczonej na oficjalnym forum.

Planowane zmiany obejmują między innymi dalsze usprawnienia związane z wydajnością, możliwościami wyszukiwarki oraz interfejsem. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy można spodziewać się ich realizacji, ale można przypuszczać, że kolejne nowości będą implementowane w programie wraz z udostępnianiem obowiązkowej aktualizacji kolejnym grupom użytkowników klasycznego Skype'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (181)