Sąd Najwyższy nie obniży kary Tenenbauma

Sąd Najwyższy nie obniży kary Tenenbauma

22.05.2012 13:08

Sprawa Joela Tenenbauma, studenta Uniwersytetu Bostońskiego, ciągnie się od 2003 roku. 20-letni wtedy Tenenbaum pobrał za pośrednictwem programu Kazaa 31 objętych prawami autorskimi piosenek. Na Tenenbauma w sprawie wniesionej przez RIAA nałożona została kara wysokości 675 tysięcy dolarów. Od tamtej pory prawnicy Tanenbauma składają apelacje aby tę karę obniżyć, RIAA zaś stara się temu przeciwdziałać.

Sąd Najwyższy odmówił wysłuchania apelacji Tenenbauma, który składał wniosek o kolejne rozpatrzenie sprawy kary, którą ma zapłacić. Zdaniem obrońcy byłego studenta, RIAA domagając się tak wysokiego odszkodowania chce stworzyć legendę miejską do straszenia potencjalnych piratów i ich rodziców.

Sądu ten argument nie przekonał. Oznacza to, że sprawa wróci do sądu federalnego, gdzie RIAA może zaakceptować obniżone odszkodowanie wysokości maksymalnie 2250 dolarów za piosenkę lub przeciągnąć Tenenbauma przez drugi proces na szczeblu stanowym. Warto przypomnieć, że w przypadku podobnej sprawy Jammie Thomas oskarżyciele wybrali kolejny proces.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)