Samochody BMW na minuty to nie tylko wypożyczalnia, to także nowy rywal Ubera

Samochody BMW na minuty to nie tylko wypożyczalnia, to także nowy rywal Ubera

Samochody BMW na minuty to nie tylko wypożyczalnia, to także nowy rywal Ubera
Oskar Ziomek
17.07.2018 21:30, aktualizacja: 18.07.2018 10:31

Konkurencja między firmami oferującymi alternatywne formy transportu względem taksówek znów się zacieśnia. Ciekawe podejście do tematu testuje BMW, które za granicą oferuje już od jakiegoś czasu usługę ReachNow – wypożyczalnię samochodów. Car-sharing to jednak za mało, toteż producent zdecydował się pójść o krok dalej. Wykorzystując posiadane pojazdy oraz oprogramowanie do ich rezerwowania, w ramach testu zdecydowano się rozszerzyć usługi o możliwość zamówienia kursu wraz z kierowcą. Innymi słowy – testowana jest kolejna usługa konkurencyjna dla Ubera.

Jak informuje ReachNow, to unikalna na skalę światową sytuacja, w której ta sama firma oferuje zarówno usługi transportowe, jak i związane z wypożyczaniem pojazdów na minuty. Tutaj dodatkowo wszystko opiera się o flotę pojazdów BMW i Mini, co może dodatkowo zwiększać atrakcyjność usługi. Na tę chwilę przejazd z ReachNow można zamówić wyłącznie w Seattle, ale już teraz mówi się, że usługa ma zostać docelowo rozszerzona o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych.

Planowanie podróży z aplikacją ReachNow, źródło: TechCrunch.
Planowanie podróży z aplikacją ReachNow, źródło: TechCrunch.

I choć na tę chwilę nie wiadomo czy BMW kiedykolwiek wkroczy ze swoją ofertą przejazdów i wypożyczalni na polski rynek, to warto odnotować ten moment w historii ReachNow, gdyż może oznaczać nowy etap i płaszczyznę konkurencji dla innych wypożyczalni, a tych przecież w Polsce nie brakuje. Co więcej, coraz częściej pojawiają się nowe pomysły na zdobycie klientów właśnie poprzez udostępnianie własnej oferty wypożyczalni, a tu warto przypomnieć o świeżych planach Volkswagena.

Od 2020 roku firma planuje wypożyczać na minuty swoje elektryczne pojazdy (nie tylko samochody) na terenie dużych, kluczowych miast, między innymi w Europie. Jeśli więc usługa pojawi się na przykład w Warszawie, a do tego czasu na innych rynkach Volkswagen zdecyduje się konkurować z BMW również na polu usług transportowych, to szybko może się okazać, że pojawiające się na rynku za kilka lat wypożyczalnie będą już oferowały nie tylko możliwość rezerwowania pojazdów, ale i przejazdów z kierowcą, co z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla usług Ubera czy Taxify.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)